19 жовтня в селі Мокра Калигірка, Черкаської області відкрився сучасний ЦНАП, участь у модернізації якого взяли українські та шведські експерти. Центр надаватиме мешканцям громади більше 100 видів адміністративних послуг, включно з найпопулярнішими в ОТГ: оформлення субсидій, реєстрація нерухомості, землеустрій, соціальний захист та оформлення пенсій.
Допомогу в інституційному створенні ЦНАП, а також в оснащенні центру меблями та сучасною технікою зі спеціалізованим програмним забезпеченням громаді надала Програма «U-LEAD з Європою».
У ЦНАП Мокрокалигірської ОТГ постійно працюватимуть 4 спеціалісти, які пройшли навчання з підвищення кваліфікації, спеціально розроблене для жителів ОТГ експертами Програми. Плата за надані послуги буде надходити до бюджету громади.
Камеран Худур, перший секретар посольства Швеції та директор Програми «U-LEAD з Європою» від Sida, зазначив: «Новий центр надання адміністративних послуг забезпечив якісний доступ до адмінсервісів п’яти тисячам громадян, адже раніше вони були змушені долати відстань не менше 25 км для отримання таких послуг. Це, безумовно, результат впровадження реформи децентралізації, а також ефективного партнерства громади з програмою міжнародної допомоги. Сподіваюсь, що якомога більше громад в Україні будуть використовувати можливості реформи та крок за кроком покращувати життя своїх мешканців».
Вікторія Пипа, голова Мокрокалигірської сільської ради, подякувала програмі «U-LEAD з Європою» за значний внесок у відкриття ЦНАП у Мокрокалигірській громаді та наголосила, що нарешті в громаді втілена в життя модель ефективного ЦНАП: зручного, комфортного та доступного сервісу.
Напередодні відкриття ЦНАП були проведені заходи з інформування жителів громади про особливості роботи ЦНАП, його переваги, права та обов’язки працівників ЦНАП та споживачів послуг. ЦНАП створений за європейськими стандартами та доступний для людей з інвалідністю. В приміщенні обладнаний дитячий куточок.
Нагадаємо, що до кінця 2017 року в рамках напряму з покращення якості місцевих послуг Програми «U-LEAD з Європою» заплановане відкриття 26 ЦНАП в ОТГ України.
Найкращі практики створення та покращення якості надання адміністративних послуг в ОТГ, які зараз напрацьовуються та впроваджуються в 26 громадах пілотної фази, будуть застосовані до всіх ЦНАП, що відкриються чи покращать роботу в рамках наступної фази Програми. Це приблизно 600 Центрів до кінця 2020 року.
Attached images:
Tags:
Administrative services U-LEAD
Область:
Черкаська областьГромади:
Мокрокалигірська територіальна громадаSource:
Програма «U-LEAD з Європою»
Share the news:
25 July 2024
«Телефонували голові, щоби подякувати, а не...
Нещодавно міській голові Решетилівської громади, що на Полтавщині, Оксані Дядюновій телефонували батьки учнів...
24 July 2024
Rava-Ruska and Velykyi Bychkiv Find Unique Solutions Through Intermunicipal Cooperation
Rava-Ruska and Velykyi Bychkiv Find Unique...
Rava-Ruska from Lviv Oblast and Velykyi Bychkiv from Zakarpattia Oblast signed a cooperation agreement with the...
23 July 2024
Як створити нові робочі місця і розвивати економіку: коворкінги Пирятинської громади
Як створити нові робочі місця і розвивати...
Як Пирятинська громада об’єднує місцевих жителів, навчає дітей заробляти гроші, проводить сеанси психологічної...
22 July 2024
Two Schools in Volyn Provide a Barrier-Free Environment for Students
Two Schools in Volyn Provide a Barrier-Free...
When it comes to educating students with special educational needs, it is crucial to create the necessary learning...