Синергія проектів завжди дає ефект!

Розроблена Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування та Дніпропетровською облдержадміністрацією Стратегія децентралізації Дніпропетровщини активно впроваджується громадами.

12 жовтня 2017 року у Дніпропетровському Центрі розвитку місцевого самоврядування, що створений за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону в рамках реалізації Стратегії децентралізації Дніпропетровщини відбувся семінар на тему "Програма надання безоплатної правової допомоги та основні принципи побудови системи соціального захисту населення в умовах децентралізації»

Майже половина з працюючих в області територіальних центрів соціального обслуговування розташовані у сільській місцевості. Їхня діяльність спрямована на надання послуг одиноким пенсіонерам, непрацездатним громадянам, інвалідам.

- В роботі об’єднаних територіальних громад важливе місце займає сфера соціального захисту населення та забезпечення якісної правової допомоги. Дніпропетровський центр розвитку місцевого самоврядування має на меті надати громадам максимальну допомогу у формуванні функціональної спроможності у зазначених сферах. - зазначила, відкриваючи семінар, директор Центру Олена Тертишна.

З метою створення в базових населених пунктах типової моделі організації соціального захисту населення в межах єдиного соціального простору та за принципом єдиного вікна, Міністерством соцполітики затверджено Методичні рекомендації щодо діяльності ОТГ та орієнтовний перелік послуг із соціальної підтримки населення у кількості. На даний час затверджений перелік нараховує 19 соціальних послуг.

- Кінцевим результатом нашої роботи має стати безперешкодний доступ мешканців ОТГ до якісних та безкоштовних соціальних і реабілітаційних послуг, наближення соціальних послуг безпосередньо до отримувача, а також функціонування розгалуженої мережі закладів та установ що надають соціальні послуги згідно державних стандартів, зауважив заступник директора департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації Валерій Семенюк

Директор Регіонального центру з надання БВПД у Дніпропетровській області Людмила Яцуба та представники місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги презентували можливості системи безоплатної правової допомоги як інструменту посилення спроможності громад.

У ході семінару презентовано модель системи правової допомоги та соціального захисту населення в умовах децентралізації та функції ОТГ в забезпеченні державних гарантій, обговорено питання діяльності ОТГ щодо надання послуг із соціальною підтримки населенню та перспектив роботи Дніпровської міжрегіональної ресурсно-комунікаційної платформи, презентація основних принципів побудови системи соціального захисту населення в умовах децентралізації та функції ОТГ в забезпеченні державних гарантій.

Зазначений семінар проведений на виконання Стратегії децентралізації Дніпропетровщини, розробленої Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування та Дніпропетровською облдержадміністрацією.

Tags:

U-LEAD

Область:

Дніпропетровська область

Source:

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

18 November 2024

«Кластери Відродження» - конкурс грантів від проєкту UCORD з бюджетом у 1,5 мільйони швейцарських франків

«Кластери Відродження» - конкурс грантів від...

Проєкт UCORD оголосив конкурс грантів «Кластери Відродження», спрямований на підтримку культурних партнерських...

18 November 2024

Announcement: Presentation of findings of the Nationwide Sociological Survey on Multilevel Governance

Announcement: Presentation of findings of the...

On 18 November 2023 (12.30-13.30 EET) the presentation of findings of the eighth Nationwide Sociological Survey on...

18 November 2024

Вінниччина налагоджує партнерства зі Шведськими муніципалітетами: кризове управління, безпека, технології

Вінниччина налагоджує партнерства зі Шведськими...

  4-8 листопада делегація з Вінниччини працювала у Швеції. Цей візит став стартом для започаткування співпраці...

18 November 2024

Перші 25 громад стали партнерами програми Polaris

Перші 25 громад стали партнерами програми...

25 громад з 11 областей вже стали партнерками шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого...