Коростишівська міська об’єднана громада, що на Житомирщині, була створена восени минулого року. Завдяки реформі децентралізації за рік бюджет громади зріс у 4 рази, розповів міський голова Іван Кохан під час робочої зустрічі 28 вересня.
«Якщо минулого року ми мали 36 мільйонів гривень в бюджеті, то цього року планові показники доходів громади складають 142 мільйони, а фактично ми перевиконуємо бюджет приблизно на 5 мільйонів. І це дало нам змогу розпочати масштабний процес модернізації нашої інфраструктури. За рік ми відремонтували кілометри доріг, побудували декілька водогонів у селах громади та реалізовуємо низку інших проектів», - сказав він.
Такі приклади змін у новоствореній громаді важливі для громад, які лише створюються. Адже масштабні проекти та реальні результати на місцях у порівнянні із десятками років виживання – це найкращий показник успішності реформи.
«Коростишівська громада має значний ресурс. Це майже 30 тисяч населення, численні підприємства каменеобробки, родючі землі. Але до реформи кошти із використання цих ресурсів йшли куди завгодно, але не на розвиток територій», - наголосив Сергій Романович, експерт із децентралізації Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Громада має 23 заклади освіти, 27 закладів культури, у кожному населеному пункті працює ФАП, а районна лікарня цього року отримала від громади 3 мільйони гривень субвенції. Також цього року за кошти Державного фонду регіонального розвитку та міжнародних фінансових інституцій у громаді реалізовують 5 інфраструктурних проектів. Зокрема, реконструюють та утеплюють дитячі садки №10 та №13 та школу №3. Також громада замовила містобудівну документацію та транспортні засоби спеціалізованого призначення.
«Нам потрібен час, щоб вирішити численні побутові проблеми. Сьогодні на це ми маємо ресурс. Але паралельно ми повинні розвивати громаду, а тому сьогодні робоча група у міській раді займається розробкою стратегії розвитку території», - зазначив Іван Кохан.
Сьогодні перед об’єднанням стоїть багато завдань та викликів, зокрема стосовно екології та каменеобробки, адже численні підприємства забруднюють навколишнє середовище. І якщо раніше про вирішення цієї проблеми говорили лише тоді, коли порушення фіксували правоохоронці, то сьогодні цим питанням переймається влада громади.
Attached images:
Tags:
Область:
Житомирська областьГромади:
Коростишівська міська об’єднана територіальна громада Коростишівська територіальна громадаSource:
Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування
Share the news:
08 November 2024
Announcement: Presentation of findings of the...
On 18 November 2023 (12.30-13.30 EET) the presentation of findings of the eighth Nationwide Sociological Survey on...
08 November 2024
Безбар’єрне суспільство: головні події та корисні ресурси
Безбар’єрне суспільство: головні події та...
В сучасній Україні кожна людина, незалежно від статі, стану здоров’я чи життєвих обставин, має право на гідне та...
07 November 2024
Українські освітяни переймали досвід колег зі Швейцарії
Українські освітяни переймали досвід колег зі...
Українська делегація, до складу якої увійшли експерти Проєкту DECIDE, голови та представники органів місцевого...
07 November 2024
Як громади створюють стратегії та плани розвитку за участі громадськості
Як громади створюють стратегії та плани...
Сучасні виклики вимагають нового підходу до управління громадами, де кожен мешканець має змогу впливати на...