20 вересня на базі Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, відбувся семінар для голів та архітекторів об’єднаних територіальних громад Запорізької області з розробки основних принципів з просторового планування. «Ця тема дуже важлива для соціально-економічного розвитку територій», – зауважив Олександр Свистун, директор Запорізького ЦРМС.
– Відсутність містобудівної документації, незатверджені генеральні плани не дають об’єднаним територіальним громадам розвиватися відповідно до своїх можливостей, – пояснила Зінаїда Бойко, заступник голови – керівник апарату Запорізької ОДА. – Хочу звернутися передусім до розробників цієї документації: на сьогодні на вас дуже велика відповідальність перед громадами.
Мета просторового планування, за словами заступника директора ДП "УкрНДПІвільбуд" Тетяни Криштоп, – створення та підтримка сприятливого життєвого середовища. Адже діяльність території має базуватися на містобудівній документації. Фінансування як інвесторами, так і донорами надається на розвиток за наявності стратегії, в основу якої покладена саме містобудівна документація. Вона показує дороги, схему області, об’єкти транспорту, рекреації, культурної спадщини, інфраструктури тощо. Профінансувати розробку просторового плану громади можуть за субвенції, за кошти донорських організацій або за власний бюджет.
Схема планування території важлива і при реформуванні мережі навчальних і медичних закладів, щоб досягти мети максимально наблизити послуги до кожного мешканця громади. «Містобудівна документація – це свого роду візуальна стратегія», – пояснила Лідія Чижевська, головний архітектор проектів ДП "УкрНДПІвільбуд".
При цьому усе має бути оформлено як єдина карта-система, розміщена в онлайн-просторі, де помічені також і рельєф, і демографія, і завантажений генплан, – зауважив Сергій Мальцев, начальник відділу ТОВ «ЕСОММ Со», демонструючи досвід Чернівецької області. «Це дає можливість для прийняття швидких рішень, сприяє безпеці і, безумовно, важливо для бізнес-рішень – як для роботи з інвесторами, так і для залучення туристів» - наголосив він.
«Доступна в електронному вигляді система також є елементом управління – для зменшення навантаження на працівників департаментів і відділів архітектури», – додав начальник Управління містобудування і архітектури Запорізької ОДА Олександр Билим. До того ж, на думку Тетяни Криштоп, це сприяє прозорості прийняття управлінських рішень, що зменшує напругу в суспільстві.
Також під час семінару були висвітлені питання енергоефективності, законодавства, досвіду створення картографічної основи для здійснення просторового планування. Обговорили й сучасні технологічні рішення для управління територіями та створення містобудівного кадастру в ОТГ. Наприкінці заходу учасники мали змогу підготувати ескіз плану просторового планування для власних територій.
Attached images:
Tags:
Область:
Запорізька областьSource:
Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування
Share the news:
20 November 2024
Аналіз місцевих бюджетів за 9 місяців 2024...
Автор: Ігор Онищук, експерт шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...
19 November 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 November 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 November 2024
Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%
Public support to decentralisation reform in...
Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...