22 July 2024
Децентралізація

Андрій Сапожник: “Успіх роботи керівника – правильно підібрана команда”

Павлівська ОТГ була створена у грудні 2016-го року. Її головою обрали молодого і креативного Андрія Сапожника, який знає, що робити, аби громада розвивалась.

Після виборів у грудні 2016-го року до складу Павлівської об’єднаної територіальної громади увійшли сім сільських рад із селами Павлівка, Самоволя, Старосілля, Переславичі, Кучків, Трубки, Завидів, Старий Порицьк, Клопочин, Топилище, Риковичі, Жашковичі. Загальна кількість населення станом на день об’єднання становила 5 664 мешканці.

– Андрію Степановичу, минуло більше півроку від створення громади, як ви працюєте в нових умовах?

З 1-го січня Павлівська громада діє як самостійний суб’єкт органу місцевого самоврядування, має затверджену символіку: прапор та герб. Ми вступили в прямі відносини з державним бюджетом. У своїй діяльності сільська рада охоплює майже всі сфери життєдіяльності громади, такі як освіта, культура та спорт, бібліотечна справа, соціальна сфера, підприємництво та інфраструктура. Медичну субвенцію на сьогодні делегуємо в район.

— Що вдалося зробити за цих півроку?

— Фактично на якісь великі справи ще не було часу, але в організаційному плані зроблено багато. Створили структуру апарату громади, підібрали кадри, сформували професійну команду, беремо участь в усіх конкурсах, які відбуваються. Налагодили співпрацю з Асоціацією міст України, також Павлівська ОТГ є членом Асоціації об’єднаних територіальних громад та Угоди Мерів (ініціативи Європейської Комісії). Ми тісно співпрацюємо з Офісом реформ у Волинській області та іншими загальнодержавними інституціями, які здійснюють свою діяльність у сфері децентралізації.

На сьогодні погоджено одинадцять проектів загальною сумою 4,2 мільйона гривень на розвиток інфраструктури громади. Працюємо з екологічним фондом, де підтримана наша ідея придбання сміттєвоза та контейнерів для сміття, щоб започаткувати його централізований збір і вивіз.

— Будете створювати комунальне господарство?

— Так. Комунальне господарство надаватиме ряд послуг для цілої громади. Перш за все, потрібно придбати техніку. Зараз плануємо за  кошти державної субвенції в сумі 1 347 725 гривень (150,0 тисяч гривень – кошти місцевого бюджету) придбати сміттєвоз та контейнери для збору сміття. Крім того,  867, 5 тисячі гривень субвенції з державного бюджету буде спрямовано на  придбання техніки для комунального господарства: трактора, причепа, лопати, подрібнювача. Тобто всього того, що потрібно для господарювання комунальної служби. Наступного року плануємо створити цех із сортування сміття.

— Чи отримали вже кошти від держави на підтримку розвитку громади?

— Так, перші кошти уже на рахунку. Визначено перелік робіт по кожному селу для розвитку інфраструктури.

— А конкретніше?

— Переславичі отримають 400 тисяч гривень із сільського бюджету та 400 тисяч гривень соцеконому буде йти на завершення робіт у будинку культури. Плюс встановимо твердопаливні котли в клубі та школі. У навчальному закладі на сьогодні пічне опалення, тож хочемо зробити парове.

У Завидові заплановано провести капітальний ремонт будинку культури. В селі є велика проблема із ФАПом, який в аварійному стані. Тому є наміри в приміщенні  будинку культури акумулювати усі важливі для жителів села структури: ФАП, адміністративний центр та інші. Це буде зручно та економічно вигідно і для опалення, і утримання. В Трубках буде споруджено дитячий майданчик, у Старосіллі плануємо перекриття школи. В центрі села Павлівка відремонтуємо автобусну зупинку, плануємо зробити там центр безпеки, тобто створити всі належні умови для роботи варти охорони громадського порядку. Це матиме свій вплив на зменшення правопорушень на території громади. У селі Клопочин буде споруджено дитячий майданчик. В Риковичах, Старому Порицьку планується ремонт дороги Клопочин – Топилище. У співфінансуванні братимуть участь підприємства “Луга-Нова”, “Порицьке”, “Агроінвест-Топилище”. В Топилищах розпочнемо роботу з облаштування адміністративного приміщення, яке будемо реконструювати під дитячий садочок. Це ті проекти, які ми запланували запустити вже в цьому році.

— Що плануєте робити із адмінприміщенням у Павлівці: будувати, орендувати, купувати?

— Розвиток громади в цілому – це, перш за все, розвиток кожного населеного пункту. Ми вирішили, що цього року будемо інвестувати в села, що доєднались до ОТГ, а наступного – розглядати питання адміністративного приміщення. На сьогодні для працівників сільської ради створені комфортні умови праці. Винаймаємо один корпус в санаторії-профілакторії “Шахтар”. У планах – оренда колишньої аптеки, що біля сільської ради – там буде працювати ЦНАП. Проводимо перемовини із керівництвом райспоживспілки, щоб придбати їхнє приміщення, яке розташоване в центрі села Павлівка. Але спочатку потрібно провести ряд консультацій з відповідними фахівцями щодо надійності конструкції.

— Які основні надходження у бюджет громади?

— За півроку маємо 165% виконання бюджету. Основні надходження: земля, податок з доходів фізичних осіб. Від землі маємо 5% надходжень від нормативно грошової оцінки. Зараз землю, яка не обробляється, виставляємо на аукціон. Будемо працювати по водних об’єктах, щоб все використовувалось за призначенням, бо це наші гроші. Співпрацюємо з підприємцями, щоб сплачували податки, як належить. Створюємо також умови для бізнесу, щоб реєструвались платники єдиного податку, а ми, відповідно, мали надходження до бюджету.

— У Павлівці буде будинок культури?

— Будівництво нового будинку культури є фінансово затратним. Думаю, якщо ми збудуємо адмінприміщення, там буде актовий зал, з’явиться можливість проводити заходи. Є у Павлівці приміщення бібліотеки, що стане своєрідним осередком культури для жителів села. Зараз ми беремо участь у проектах, щоб зробити там ремонт. Зараз масові заходи проводимо на території санаторію-профілакторію «Шахтар», налагоджена співпраця із директором Віталієм Сергійовичем Шевчуком. Та й, відверто кажучи, такої мальовничої території, як на території “Шахтаря”, напевно, немає не тільки в районі, а й в окрузі.

— Як із спортом? Що робите для його розвитку?

Працюємо над створенням спортивних майданчиків, в тому числі зі штучним покриттям. Молоді та ініціативні жителі громади активно відгукуються на пропозиції щось робити в цьому плані. Цього року молодь взяла активну участь в облаштуванні спортивного поля в Павлівці.

— Як працюють депутати: чи присутня політика у вирішенні питань громади?

— Ніякої політики. У нас 22 депутати, завжди вдається порозумітися під час прийняття важливих рішень: соціальних, побутових, земельних, фінансових, які є важливими як для окремих громадян, так і для ОТГ в цілому.

— Ви керівник найбільшої на сьогодні об’єднаної громади в районі. Чи все вдається?

— По різному буває. Але я собі так вирішив, якщо сидіти на місці, жити буденними проблемами, то вони затягують і не дають стимулу для розвитку. Тому систематично беру участь у заходах, які сприяють самоосвіті, дають нові знання та поштовх до розвитку. Відчуваю велику підтримку від колег, які на сьогоднішній день виконують обов’язки старост доєднаних сільських рад. Успіх роботи керівника – це правильно підібрана команда. У нас в колективі не лише кваліфіковані, а й креативні фахівці, здатні приймати неординарні рішення, які позитивно впливають на розвиток громади в цілому.

— Які є напрацювання із найближчими сусідами поляками?

— Налагоджуємо співпрацю із трьома гмінами Польщі. Відбувся діловий обмін делегаціями. Тривають перемовини щодо підписання спільної угоди про співпрацю.

— Чи визначилися з основним напрямками роботи в найближчий час?

— Головна мета роботи – це добробут жителів громади. Тому всі зусилля спрямовуємо на залучення інвестицій для розвитку території. Безпека, дороги, сміття – це ті питання, які потребують першочергового вирішення та є пріоритетом в роботі. Павлівщина має багату культурно-історичну та туристично-краєзнавчу спадщину. Тому розвиток зеленого туризму сприятиме залученню інвестицій. Є багато туристичних місць, де ми хочемо зробити піші, велосипедні та кінні маршрути.

— Яким Ви бачите майбутнє об’єднаної територіальної громади?

Наші плани  амбітні та спрямовані на розвиток території. Створено робочу групу, яка працює над написанням стратегії розвитку територіальної громади. Стратегія розвитку ляже в основу формування її бюджету вже на найближчий рік.

На сьогодні ми працюємо над реалізацією Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Три сільських ради, території яких межують з Павлівською громадою, прийняли рішення про доєднання. Уже подані всі необхідні документи, чекаємо рішення про вибори. Всі зусилля нашої команди, в якій є депутати, виконувачі обов’язки старост, апарат сільської ради, підприємці, небайдужі жителі, спрямовані на освоєння залучених коштів для розвитку інфраструктури об’єднаних сіл.

Ми відкриті до міжмуніципальної співпраці з територіальними громадами, оскільки це сприятиме спільному вирішенню важливих для ОТГ завдань, втіленню в життя проектів.

— Чи всі плани вдається реалізувати з першого разу?

— Завжди був оптимістом і ним залишаюся, адже не помиляється той, хто нічого не робить. Ні я, ні мої працівники не соромимося визнавати, що допустили тієї чи іншої помилки. Виправляємось, вчимось і рухаємось вперед.

 

21.08.2017 - 14:54 | Views: 7778
Андрій Сапожник: “Успіх роботи керівника – правильно підібрана команда”

Область:

Волинська область

Громади:

Павлівська сільська об’єднана територіальна громада Павлівська територіальна громада

Source:

Інтернет-видання “БУГ”

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

22 July 2024

U-LEAD helped the municipality in the Vinnytsia Oblast to find unique partners in Montenegro

U-LEAD helped the municipality in the Vinnytsia...

The Ukrainian city of Bar agreed on the cooperation with Bar, Montenegro. The two municipalities joined the New Wave...

22 July 2024

Join Training Program "Steps for Specialists. Reconstruction projects in municipalities"!

Join Training Program "Steps for Specialists....

Join the Program that will help you to train competent specialists for high-quality planning and implementation of...

22 July 2024

Two Schools in Volyn Provide a Barrier-Free Environment for Students

Two Schools in Volyn Provide a Barrier-Free...

When it comes to educating students with special educational needs, it is crucial to create the necessary learning...