Африканці в Батуринській ОТГ. Вони готують собі їжу на вогнищі, живуть у наметах та знайомлять українців зі своєю надзвичайно багатою культурою. У мистецькому хуторі Обирок, що на Чернігівщині, триває фестиваль «Мама Африка».
«В Україні є стереотип — стіна, що стоїть між українцями та африканцями. Щоб люди зрозуміли, що Африка це не бідність, не бруд. В Африці багато гарних людей, культура з якою можна знайомитись», — випускник столичного вишу Медун.
«Узагальнювати африканську культуру не можна, тому що у них там 54 країни разом з Південним Суданом і довелося розширити напрямки програми настільки, щоб хоч трошки передати різноманітність африканського континенту. У Синігелі свої орнаменти, у Нігерії щось своє. Ми представляємо 16 країн Африки», — програмний директор фестивалю «Мама Afrika» Катерина Мізіна.
Нічого подібного не тільки Чернігівщина, вся Україна до цього не бачила. А тому зануритись з головою в африканські традиції з’їхались українці з усіх куточків держави. Окрім того, в Обирку традиційно тривають жнива.
«Уже шостий рік ми сіємо і жнемо хліб, у нас з’єдналося 2 фестиваля, багато хто приїхав на хліб, вони вже досвідчені хлібороби і найбільше вони кайфують, тому що хнуть разом з африканцями цього року – це для всіх так класно. Тому цього разу – це максимум, що ми могли за презентувати», — засновник мистецького хутора Обирок Леонід Кантер.
Дух Африки у кожному куточку Обирку. Серед безмежної кількості локацій – ярмарок. Найбільший ажіотаж біля альтанки з африканським одягом.
Африканки залюбки чепурили українських дівчат, створюючи їм традиційні афрозачіски .
«Я навчилась цьому у Нігерії. В Африці традиційно плетуть коси аби виглядати симпатичніше. Але структура нашого волосся відрізняється – воно міцніше та густіше. Тому аби заплести косички українськім дівчатам ми використовуємо штучне волосся», — студентка КНАУ Дебура, Нігерія.
На фестивалі побуває більше сотні африканців. Частина — це студенти українських вишів. Але вони привезли і родичів, що наразі мешкають в Африці.
«Існує африканське ком’юніті, яке в Україні є, у нас немає ніяких точок дотику, щоб зустрітися. Але зараз ми подолали ці бар’єри, налагодили мости дружби. І тепер я впевнений виникне маса класних заходів, групи музичні, спільний бізнес – це буде класно», — засновник мистецького хутора Обирок Леонід Кантер.
«Вони прості, відкриті . І за півгодини, що я його знаю, я вже все знаю про його дітей , настрій, долю. Розпитав про моє життя. Якось просто спілкуватися з ними», — гостя з Києва Ганна.
«Тут ставлення таке: один з іншим спілкується і всі посміхаються», — гостя з одеської області Людмила Головня.
Одна з локацій – кіно сарай, де у ці дні показують тематичні кінострічки. Формат не звичний: до сіновалу можна заходити тільки босоніж, без їжі та напоїв.
«Я як «великий» експерементатор люблю коли беруть одне й інше, поєднують і народжується щось нове. Сподіваюсь, що проект Мама Африка дозволить і українцям і африканцям відчути одне одного і створити щось нове», — хореограф, засновник балету Адам Вільям.
Мама Африка триватиме три дні. Попереду чаювання з послом Мароко, церемонія суданського весілля, безліч майстер-класів та розваг.
Video:
Область:
Чернігівська областьГромади:
Батуринська міська об’єднана територіальна громада Батуринська територіальна громадаSource:
"Чeline"
Share the news:
19 November 2024
На Вінниччині обговорили, як втілити реформу профільної середньої освіти
На Вінниччині обговорили, як втілити реформу...
14 листопада у Вінниці відбулося громадське обговорення реформи профільної середньої освіти, яка передбачає вибір...
19 November 2024
Прогрес чи регрес? Як Європейська Комісія...
30 жовтня Європейська Комісія оприлюднила свій щорічний звіт про розширення ЄС, де було детально проаналізовано...
19 November 2024
МОП та Мінсоцполітики запускають освітню...
Для забезпечення якісного догляду за малюками та підтримки новоспечених батьків у 2019 році в Україні було...
19 November 2024
Zhovkva Becomes Investment Hotspot with Thriving Business Opportunities
Zhovkva Becomes Investment Hotspot with...
Entrepreneurship and innovation sit at the heart of the development strategy for Zhovkva, a dynamic community in Lviv...