Чому до Батуринської ОТГ їдуть туристи? (Відео)

Африканці в Батуринській ОТГ. Вони готують собі їжу на вогнищі, живуть у наметах та знайомлять українців зі своєю надзвичайно багатою культурою. У мистецькому хуторі Обирок, що на Чернігівщині, триває фестиваль «Мама Африка».

«В Україні є стереотип — стіна, що стоїть між українцями та африканцями. Щоб люди зрозуміли, що Африка це не бідність, не бруд. В Африці багато гарних людей, культура з якою можна знайомитись», — випускник столичного вишу Медун.

«Узагальнювати африканську культуру не можна, тому що у них там 54 країни разом з Південним Суданом і довелося розширити напрямки програми настільки, щоб хоч трошки передати різноманітність африканського континенту. У Синігелі свої орнаменти, у Нігерії щось своє. Ми представляємо 16 країн Африки», — програмний директор фестивалю «Мама Afrika» Катерина Мізіна.

Нічого подібного не тільки Чернігівщина, вся Україна до цього не бачила. А тому зануритись з головою в африканські традиції з’їхались українці з усіх куточків держави. Окрім того, в Обирку традиційно тривають жнива.

«Уже шостий рік ми сіємо і жнемо хліб, у нас з’єдналося 2 фестиваля, багато хто приїхав на хліб, вони вже досвідчені хлібороби і найбільше вони кайфують, тому що хнуть разом з африканцями цього року – це для всіх так класно. Тому цього разу – це максимум, що ми могли за презентувати», — засновник мистецького хутора Обирок Леонід Кантер.

Дух Африки у кожному  куточку Обирку. Серед безмежної кількості локацій – ярмарок. Найбільший ажіотаж біля альтанки з африканським одягом.

Африканки залюбки чепурили українських дівчат, створюючи їм традиційні афрозачіски .

«Я навчилась цьому у Нігерії. В Африці традиційно плетуть коси аби виглядати симпатичніше. Але структура нашого волосся відрізняється – воно міцніше та густіше. Тому аби заплести косички українськім дівчатам ми використовуємо штучне волосся», — студентка КНАУ Дебура, Нігерія.

На фестивалі побуває більше сотні африканців. Частина  — це студенти українських вишів. Але вони привезли і родичів, що наразі мешкають в Африці.

«Існує африканське ком’юніті, яке в Україні є, у нас немає ніяких точок дотику, щоб зустрітися. Але зараз ми подолали ці бар’єри, налагодили мости дружби. І тепер я впевнений виникне маса класних заходів, групи музичні, спільний бізнес – це буде класно», — засновник мистецького хутора Обирок Леонід Кантер.

«Вони прості, відкриті . І за півгодини, що я його знаю, я вже все знаю про його дітей , настрій, долю. Розпитав про моє життя. Якось просто спілкуватися з ними», — гостя з Києва Ганна.

«Тут ставлення таке: один з іншим спілкується і всі посміхаються», — гостя з одеської області Людмила Головня.

Одна з локацій – кіно сарай, де у ці дні показують тематичні кінострічки. Формат не звичний: до сіновалу можна заходити тільки босоніж, без їжі та напоїв.

«Я як «великий» експерементатор люблю коли беруть одне й інше, поєднують і народжується щось нове. Сподіваюсь, що проект Мама Африка дозволить і українцям і африканцям відчути одне одного і створити щось нове», — хореограф, засновник балету Адам Вільям.

Мама Африка триватиме три дні. Попереду чаювання з послом Мароко, церемонія суданського весілля, безліч майстер-класів та розваг.

10.08.2017 - 13:41 | Переглядів: 15579

Відео:

Область:

Чернігівська область

Громади:

Батуринська міська об’єднана територіальна громада Батуринська територіальна громада

Джерело:

"Чeline"

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 листопада 2024

Аналіз реверсної дотації на 2025 рік: експертний огляд

Аналіз реверсної дотації на 2025 рік:...

У контексті активних обговорень під час розгляду державного бюджету на 2025 рік Ігор Онищук, експерт...

18 листопада 2024

Долучайтеся до громадського обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки

Долучайтеся до громадського обговорення проєкту...

Усі небайдужі громадяни, профільні громадські організації та експерти мають змогу надати пропозиції до Плану заходів...

18 листопада 2024

«Кластери Відродження» - конкурс грантів від проєкту UCORD з бюджетом у 1,5 мільйони швейцарських франків

«Кластери Відродження» - конкурс грантів від...

Проєкт UCORD оголосив конкурс грантів «Кластери Відродження», спрямований на підтримку культурних партнерських...

18 листопада 2024