10 липня 2017 року у Бару відбулось друге засідання членів робочої групи із створення Стратегії розвитку громади до 2020 року.
Обговорення стратегічних, операційних цілей та завдань підсилили своєю участю вузькоспеціалізовані спеціалісти з усіх сфер життя міста Бар та сіл, які входять у склад громади, зокрема експерт-консультант Центру соціокультурного проектування Міжнародного товариства прав людини Олександр Крижанівський, який спеціально прибув з Києва, щоб допомогти у напрацюванні ідей для завдань-проектів у сфері туризму та відновлення історичної спадщини.
Про ключові напрямки розвитку своєї малої Батьківщини дискутували підприємці, культурні діячі, освітяни, представники виконкому та громадських організацій, православне та римо-католицьке духовенство і міський голова Артур Цицюрський, який активно долучився до процесу стратегічного планування у громаді.
Перший етап роботи у другий понеділок липня полягав на обговоренні результатів SWOT-аналізу, узагальненого Стратегічного бачення розвитку громади, проекту Стратегічних та Операційних цілей і формулюванні кінцевого варіанту їх ієрархічної структури, який представив експерт з регіонального розвитку Вінницького ВП ЦРМС Юрій Войціцький.
Другий, практичний, аспекти роботи робочої групи полягав на визначенні в режимі “мозкового штурму” завдань для усіх трьох проголосованих більшістю Пріоритетів розвитку:
1. Покращення можливостей для розвитку бізнесу і залучення інвестицій.
2. Розвиток сільських територій, міста Бар та місцевого самоврядування.
3. Розвиток туризму.
В рамках практичної роботи напрацьовано близько 60 ідей для завдань в рамках операційних цілей реалізації Стратегічного плану. Після допрацювання вони ляжуть в основу для реальних проектів з чітко визначеними джерелами фінансування, виконавцями і календарним планом, які повинні бути реалізовані в рамках Стратегічних програм до 2020 року.
Дискусія і обговорення ідей для завдань в Бару тривала значно довше передбаченого планом часу. Барська громада є готовою взяти відповідальність за свій розвиток і використовувати усі наявні ресурси для втілення Стратегічних цілей в життя.
Войціцький Ю.Р., експерт з регіонального розвитку, Вінницький ВП ЦРМС, 17.07.17 р.
Attached images:
Область:
Вінницька областьSource:
Вінницький центр розвитку місцевого самоврядування
Share the news:
26 July 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 July 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 July 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 July 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...