На Дніпропетровщині за підтримки Уряду Німеччини та німецької федеральної компанії GIZ втілили в життя десять соціальних проектів, спрямовані на покращення життя переселенців та приймаючих їх громад. Підсумки конкурсу проектів підвели у ДніпроОДА.
«Тільки за офіційними даними, на Дніпропетровщині мешкає майже 80 тисяч переселенців з Донбасу та Криму. Підтримувати їх у скрутну хвилину – завдання Президента України Петра Порошенка. І міжнародні партнери в цьому допомагають. Протягом року німецька федеральна компанія GIZ сприяла поліпшенню послуг лікарень, соціальних центрів, бібліотек, громадських організацій в 11 містах та районах області. Виграли від цього як переселенці, так і громади», – зазначив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.
На конкурс проектних пропозицій «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості переселенців» подали 151 заявку – перемогли 10 проектів з Дніпра, Нікополя, Кам’янського, Жовтих Вод, Петропавлівки, Царичанки, Юр’ївки, Покровського, Межевої. На кошти Німецького Уряду було закуплене сучасне обладнання (медичне, комп’ютерне, побутове, аудіо-, відео, спортивне), надані фахові консультації, проведені тренінги.
«Віталися проекти, пов’язані з покращенням медичних та соціальних послуг, – зауважив керівник проекту Майк Маттес. – Ми раді, що громади Дніпропетровщини активізувалися та змогли ініціювати власні проекти. Вдячні за підтримку ДніпроОДА та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю».
У Нікопольському районному центрі первинної медико-санітарної допомоги, зокрема, з’явилися 11 діагностичних комплексів «Телекард», які дозволяють знімати цифрову електрокардіограму вдома в пацієнта та дистанційно передавати її до лікарні. У селищі Межова відкрився сучасний ком’юніті-центр, де переселенці й пенсіонери можуть безкоштовно займатися спортом, йогою та опановувати комп’ютер.
«У районній лікарні Петропавлівки оновили 11 кабінетів фізіотерапевтичного відділення. У нас мешкає майже 26 тисяч жителів, 3,5 тисячі з них – переселенці. Аби всі вони могли отримувати процедури, як в санаторії, ми облаштували зал з тренажерами, відкрили кімнату аромотерапії та соляну кімнату, встановили масажні ліжка – усе завдяки GIZ», – розказала в.о. голови Петропавлівської райдержадміністрації Наталія Шевченко.
Німеччина й надалі збирається активно співпрацювати із Дніпропетровською областю, запевнив заступник генерального консула Німеччини Петер Шмаль.
«Дніпропетровщина – надійний партнер Німеччини. Область може розраховувати на нашу солідарність і в подальшому», – наголосив він.
За два роки на реалізацію важливих соціальних проектів на Дніпропетровщині Німеччина виділила майже 600 тисяч євро. Серед них – модульні містечка для переселенців, проект з розвитку районів, тренінгові кабінети для молоді.
Share the news:
19 November 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 November 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 November 2024
Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%
Public support to decentralisation reform in...
Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...
19 November 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...