Під час проведення громадських слухань жителі Канева підтримали ідею об’єднання з п’ятьма сільськими радами, тож тепер відповідне питання знову винесуть на розгляд депутатів міської ради.
Цими вихідними у Каневі відбулися громадські слухання, на яких присутні вчергове обговорили питання створення Канівської об’єднаної територіальної громади спільно із Яблунівською, Литвинецькою, Пекарівською, Хмільнянською та Конончанською сільськими радами.
На початку заходу, у якому взяло участь більше 50 місцевих жителів, виконуючий обов’язки керуючого справами виконавчого комітету Канівської міської ради Володимир Святелик повідомив присутнім, що у 2015-ому році до Канівської міськради надійшло рішення Пекарівської сільської ради про готовність до об’єднання територіальних громад.
У 2016-ому році Яблунівська сільрада теж виявила бажання об’єднатися з Каневом. 24 березня 2017 року рішення про об’єднання прийняла Хмільнянська сільська рада, а 25 березня 2017 року – Литвинецька сільська рада. На початку квітня об’єднатися з Каневом в одну територіальну громаду також виявила бажання Конончанська сільська рада.
– Процес створення об’єднаних територіальних громад в Канівському районі вже пішов. Так, днями буде створено Степанецьку об’єднану територіальну громаду. Зроблені певні кроки й щодо створення Канівської об’єднаної територіальної громади – підписано спільні меморандуми про співпрацю з Яблунівською і Литвинецькою сільськими радами, що дає можливість проводити спільні заходи для покращення життя громад ще до офіційного об’єднання, – зазначив Володимир Святелик.
Водночас наразі процес створення Канівської ОТГ гальмує депутатський корпус міської ради, який не підтримав відповідне рішення на останній сесії міської ради. Однак під час проведення громадських слухань голова бюджетної комісії Володимир Коржов пояснив, що у депутатів міської ради дуже багато питань щодо об’єднання. Зокрема, що це дасть безпосередньо Каневу?
– Наразі з боку уряду і парламенту спостерігається тенденція якомога більше функцій передавати на місця. А це значить – нам доведеться шукати додаткові кошти. Вже зараз бачимо, що у разі об’єднання нам потрібна буде субвенція в сумі 33 млн. грн. Тож треба ще вивчати питання і переконувати депутатів у необхідності об’єднання, – наголосив Володимир Леонідович.
Натомість очільниця фінансового управління Галина Карпушенко висловилася стосовно необхідності утворення громади.
– Подобається нам це чи ні, але з 2018 року об’єднані територіальні громади будуть. Наразі у нас є лише шанс провести це добровільно. Потім може бути запізно. Район просто поділять циркулем. Звичайно, спочатку всім буде важко, але, зволікаючи, ми нічого не змінимо. Цього все одно не уникнути. Тож, може, краще об’єднатися й диктувати свої умови?, – задалась риторичним запитанням чиновниця.
У підсумку ідею об’єднання Канева із територіальними громадами Яблунівської, Литвинецької, Пекарівської, Хмільнянської, Конончанської сільських рад під час проведення громадських слухань підтримали 40 канівчан. Відтак на завтрашнє сесійне засідання міської ради буде винесено рішення, яке підтримали учасники громадських слухань. У разі його прийняття – буде створена робоча група, до якої ввійдуть як представники Канева, так і вищезгаданих сільських рад для подальших дій щодо створення Канівської об’єднаної територіальної громади, а вже у жовтні-листопаді цього року найвірогідніше проводитимуться вибори.
Область:
Черкаська областьГромади:
Канівська міська об’єднана територіальна громада Канівська територіальна громадаSource:
«Прочерк»
20 December 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 December 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 December 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 December 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...