Порахуйте самі, в скільки мільйонів буде вимірюватися бюджет вашої громади

Чи не найбільше вагання щодо об’єднання у громад викликає питання спроможності мати потужний профіцитний бюджет, який би рухав новостворену громаду вперед – було за що ремонтувати дороги, міняти освітлення, а отже робити комфортним життя людей. Отож і задумуються жителі сіл чи може сьогодні бути, щоб казна об’єднаної громади стала втричі більшою, ніж разом взяті бюджети усіх сіл, які увійшли до її складу? Так, можливо, і подібні приклади вже є на Сумщині. Аби зрозуміти, наскільки більше грошей буде у вашої території – візьмемо хоча би приклад Березівської громади, де результати об’єднання можна побачити на власні очі. І порахувати. 

Березівська об’єднана громада стала першою на Сумщині, і весь 2016 рік прожила вже за новими бюджетними правилами. Результат, який вразив навіть найбільш прискіпливих критиків – доходи бюджету в громаді за рік сягнули 22 мільйонів гривень. Уявіть, що до об’єднання, спільний дохід усіх сіл, які потім створили громаду, ледь перевищував 7 мільйонів.

Запам’ятаємо цю цифру – було 7 мільйонів на всі села разом узяті. Натомість, завдяки об’єднанню, Березівська ОТГ у 2016 році тільки з держбюджету отримала 9 мільйонів 600 тисяч гривень на облаштування своїх населених пунктів!

Щоб відійти від статистики, яка людям ні про що не говорить, варто звернути увагу на те, куди зароблені громадою кошти було залучено, тобто на реальні справи: ремонт водогону і реконструкція вуличного освітлення, капітальні ремонти в школах і дитячих садках, облаштування там сучасних економічних систем опалення, утеплення приміщень. Для свого обслуговуючого кооперативу громада сама, без впливу жодних чиновників, змогла обрати новий трактор, який їй потрібен і купити його. Діти отримали новий шкільний автобус.

Завдяки об’єднанню, громада за рік отримала «власних доходів» понад 11 мільйонів, а до того їх було тільки 6 млн. Саме в казну громади тепер надходять і податок з доходів фізичних осіб (у 2016 році це було 3 мільйони 500 тисяч гривень), і майже стільки ж плати за землю.

Що цікаво, Березівська ОТГ – це не єдиний приклад швидкого позитивного ефекту від реформи децентралізації. У 2016 році в області було створено 14 об’єднаних громад і що важливо для людей: обласна влада відразу ж по їх створенню виділила з облбюджету понад 23 мільйони гривень для вдалого страту після об’єднання. Варто погодитися, перші результати від реформи децентралізації на Сумщині приємно вражають.

Область:

Сумська область

Source:

«sumynews»

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

26 September 2024

Бюджети громад 2025 – які пропозиції до Держбюджету підтримав парламентський комітет з місцевого самоврядування

Бюджети громад 2025 – які пропозиції до...

26 вересня Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та...

26 September 2024

В Офісі Президента розповіли про пріоритети регіональної політики на 2025 рік

В Офісі Президента розповіли про пріоритети...

Наступного року регіональна політика зосередиться на зміцненні обороноздатності країни та подоланні наслідків,...

26 September 2024

How Communities Develop culture and Overcome Challenges - theses from the Mayors' Briefing

How Communities Develop culture and Overcome...

Culture is a sector that often receives little attention in society, especially in times of war. However, culture...

26 September 2024

Диджитальний перехід у культурі: чому це має хвилювати українців?

Диджитальний перехід у культурі: чому це має...

Cвіт невпинно диджиталізується, і вже ні для кого не є фантастичним той факт, що поруч зі звичайною реальністю існує...