Асоціація ОТГ покликана сформувати «єдиний голос» нового українського самоврядування, – Ігор Абрам’юк (+відео, + презентація)

Ідея створення Асоціації об’єднаних громад виникла з потреби нових громад, що створюються у рамках реформи місцевого самоврядування, мати свій окремий майданчик для об’єднання зусиль. «Потреби і проблеми об’єднаних громад дуже часто відрізняються від потреб і проблем «старого» місцевого самоврядування. Взаємодія у рамках Асоціації об’єднаних територіальних громад (ОТГ) допоможе їм узгоджувати позицію між собою та у діалозі із центральною владою говорити «єдиним голосом». Без єдиного голосу місцеве самоврядування ніколи не буде мати сильної позиції у діалозі із державою», – зазначив Ігор Абрам’юк, директор з питань розвитку, член Правління Асоціації об’єднаних територіальних громад, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі, закликаючи ОТГ приєднуватися до Асоціації.

Асоціація була створена наприкінці листопада 2016 року. Вона, згідно зі статутом, складається тільки з органів місцевого самоврядування, повністю їм підзвітна і підконтрольна. Її завдання – взаємодія з органами виконавчої влади на місцевому і національному рівні, відстоювання інтересів членів Асоціації і надання їм послуг, партнерства і об’єднання зусиль з усіма зацікавленими сторонами для здійснення реформ і формування «єдиного голосу» нового українського місцевого самоврядування. На сьогодні членами Асоціації об’єднаних територіальних громад є 62 органи місцевого самоврядування із 20 регіонів, членство яких затверджене рішенням Правління Асоціації; рішення про вступ ще трьох ОМС очікують затвердження. Близько 30 громад знаходяться у процесі ухвалення рішення.

Асоціація має місцевий статус, але може діяти на всій території України, включно з регіонами, які не представлені членами Асоціації (через органи управління). Вступ органів місцевого самоврядування в Асоціацію не суперечить членству даних ОМС у будь-яких інших всеукраїнських або місцевих асоціаціях, на кшталт Асоціації міст чи Асоціації сільських та селищних рад. Засадничий принцип її формування – добровільність членства, зазначив Ігор Абрам’юк.

Кожен регіон має мінімум одного представника у Правлінні, незалежно від того, скільки громад із цього регіону є членами Асоціації. За статутом, в Асоціації заборонено групування за політичними ознаками. «До Асоціації входять керівники громад з різною політичною заангажованістю, але коли ми виступаємо від імені Асоціації, усі політичні розбіжності залишаються поза рамками нашої спільної позиції», – зазначив він. У Статуті закріплять вимогу про ротацію керівництва (голови і членів правління), а також кваліфікаційні вимоги: голова і заступники голови мають бути не менш як вдруге обрані керівниками органів місцевого самоврядування.

У діяльності на національному рівні Асоціація зосередить увагу на законодавстві, перспективних планах об’єднання громад та фінансових інструментах, що стосуються ОТГ (ДФРР та субвенції); на регіональному рівні – на обласному і районному бюджетах, стратегіях розвитку області, перспективних планах об’єднання тощо. «За законом місцеві органи виконавчої влади – обласна або районна адміністрація – жодного рішення, яке стосується питань регіонального і місцевого розвитку, не має права приймати без консультацій із асоціаціями органів місцевого самоврядування», – наголосив Ігор Абрам’юк. При Асоціації планують створити центр послуг для громад. У деяких громадах при центрі послуг створять опорні пункти для обміну досвідом між ОТГ.

Членські внески для громади до 5 тисяч населення становитимуть 1000 гривень на рік; до 10 тисяч – 2 тисячі, до 15, 20, і понад 20 тисяч – 3, 4 і 5 тисяч гривень відповідно.

Ігор Абрам’юк зазначив, що Асоціація вже підписала меморандуми про співпрацю із трьома регіональних асоціаціями об’єднаних територіальних громад. «Це Запоріжжя, Буковина і Одеса. І ми задекларували, що починаємо рухатися до багатосторонньої угоди між асоціаціями ОМС ОТГ у вигляді конгресу. Коли реформа перейде на районний і обласний рівень, можливо, ми поширимо цю угоду на регіональне самоврядування», – розповів він.

Ігор Абрам’юк повідомив, що 5 квітня на зустрічі Правління Асоціації із Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом Асоціація і Уряд домовилися про взаємодію. За його словами, їм легко було знайти спільну мову, тому що ОТГ є продуктом реформ, а отже – природним партнером Уряду, який впроваджує реформи.«Прем’єр-міністр заявив, що підтримує об’єднання органів місцевого самоврядування в асоціації. Ми сподіваємося, що наша комунікація з урядом буде постійною і такою ж конструктивною. […] Асоціація ОТГ може допомагати ефективно впроваджувати реформу місцевого самоврядування і територіальної організації влади на регіональному і місцевому рівні, тому що це в інтересах ОТГ. І наші інтереси з інтересами уряду співпадають», – зазначив він.

Ігор Абрам’юк зазначив, що Асоціація відкрита до комунікації і співпраці з усіма, хто працює в інтересах реформи і в інтересах ОТГ. Сайту в Асоціації поки що немає, всю інформацію публікують на Фейсбук-сторінці.

Презентація про діяльність Асоціації об’єднаних територіальних громад є ТУТ

Більше про Асоціацію також є ТУТ

11.04.2017 - 16:16 | Views: 16309
Асоціація ОТГ покликана сформувати «єдиний голос» нового українського самоврядування, – Ігор Абрам’юк (+відео, + презентація)

Video:

Tags:

AOTH I.Abramiuk

Source:

Український кризовий медіа-центр

Read more:

26 December 2024

Детальний чи загальний регламент місцевої ради: пошук оптимальної моделі для ефективного самоврядування

Детальний чи загальний регламент місцевої ради:...

Уявіть собі громаду, де прийняття рішень ради затягується на місяці, а мешканці не розуміють, за якими правилами...

26 December 2024

Розширення ЦНАПу та придбання нового сміттєвоза: учасники конкурсу Громада на всі 100

Розширення ЦНАПу та придбання нового...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...

26 December 2024

Партнерство і співпраця влади і бізнесу на місцевому рівні – запорука успішного розвитку громад

Партнерство і співпраця влади і бізнесу на...

Деякі соціально-психологічні аспекти взаємодії місцевої влади та бізнесу   Територіальні громади в Україні...

26 December 2024

Антикорупційний потенціал ОМС: чому він важливий для відбудови і як його підсилити?

Антикорупційний потенціал ОМС: чому він...

Авторка: Олександра Койдель, зовнішня експертка Програми "U-LEAD з Європою" Довгострокове відновлення України...