Об’єднані громади Тернопільщини демонструють перші результати децентралізації. Наприклад, Теребовлянська взялася за облаштування центрів культури та дозвілля. Їх у громаді планують створити аж п’ять. Три з них уже функціонують. І це дозволило урізноманітнити життя громади.
Днями на Тернопільщині відбувся прес-тур, організований журналістами з Харківщини. У ньому взяли участь представники медіа з різних областей.
Під час поїздки журналісти планували перейняти досвід децентралізації та створення територіальних об’єднаних громад. Як приклад, організатори обрали Теребовлянську громаду. Вона є однією з найбільших в області й об’єднує близько 30 тис. населення.
Разом із журналістами Теребовлянську громаду відвідав і голова Тернопільської облради Віктор Овчарук. Він наголосив, що нині Тернопільщина є лідером зі створення громад, але нашому регіону пора переходити від кількісних до якісних показників.
– Сьогодні в контексті територіальних громад слід говорити не про кількісні, а про якісні показники. Потрібно укріпити громади, аби вони відчули і показали позитивні зміни в результаті децентралізації, – каже Віктор Овчарук. – Одним із таких показників є наповнення бюджету. Другий момент – організація роботи всіх служб та напрямків. У тому числі освіти, культури, медицини, соціального захисту.
Переконаний, що багато залежить від команди, яка є у територіальній громаді, від її настрою та бажання працювати для людей.
У рамках прес-туру журналісти відвідали один із центрів культури і дозвілля (КІД) Теребовлянської громади. За словами очільника облради, за якісними показниками ці заклади випереджають подібні установи у сусідній Польщі. Центр дозвілля громади створили на базі будинку культури. Він об’єднує дитячий садок, гурткову роботу.
Ремонтні роботи у приміщенні зробили за кошти Фонду регіонального розвитку, призначені на покращення інфраструктури та розвитку територіальних громад. Решту залучили з бюджету громади. На цей проект витратили близько мільйона гривень.
– У закладі присутній музичний компонент, танцювальний, бібліотечний, комп’ютерний і навіть іграшковий. Батьки приводять сюди дітей, залишають, а самі можуть їхати в районний центр або займатися власними справами. У закладі є вихователі, які наглядають за дітьми. Поки діти граються, батьки можуть піти у бібліотеку, випити кави, – розповідає Віктор Овчарук.
Заняття у центрі культури є безкоштовними, зокрема, якщо діти працюють на результат. Наприклад, займаються у гуртках і мають хороші досягнення, вивчають ази комп’ютерної науки. Щодо дозвілля, то розважальні заклади є платними. Однак ціна символічна. Згодом за ці кошти можна покращити матеріальний стан КІД: поновити бібліотеку, закупити інвентар тощо.
23 December 2024
Завершення закупівельного 2024 року з...
Експерти Програми USAID DOBRE підготували розʼяснення на тему «Завершення закупівельного 2024 року з урахуванням...
23 December 2024
Децентралізація 2024: підсумки року
Децентралізація 2024: підсумки року
Чим запам’ятається 2024 рік учасникам процесу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади?...
23 December 2024
«Агенції регіонального розвитку мають проявити...
Плани та пріоритети Міністерства розвитку громад та територій щодо діяльності агенцій регіонального розвитку (АРР),...
20 December 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...