Щоб підготуватися до початку роботи в форматі об’єднаної громади, представники селищної ради переймали досвід Малопольського та Підкарпатського воєводств.
Поїздка стала логічним продовженням дії проекту «Ефективне місцеве самоврядування. Досвід Польщі - в Україну», що реалізується ГО «Польсько-українська аграрна асоціація», Харківським ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» за підтримки ХОДА та Генерального консульства Республіки Польща у м. Харкові.
«Візит голів Нововодолазького району до Республіки Польща у грудні минулого року досяг своєї мети, - відзначила директор Харківського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Діана Баринова. - Після його завершення, вже 24 січня цього року, сесії шести сільських рад Нововодолажчини прийняли рішення про об’єднання».
Оскільки вже в травні 2017 року новостворена громада розпочне роботу в новому форматі, було прийнято рішення ознайомити представників місцевого самоврядування з досвідом роботи європейських колег.
«Зважаючи, що переважна більшість членів делегації (представники соціальної сфери Нововодолазької селищної ради) вперше перетнули кордон з Євросоюзом, жвавий інтерес викликало все - від містків для тварин через автостраду до ведення документації у дитячих садочках та школах», - розповідає експерт з питань децентралізації, заступник голови ГО «Польсько-українська аграрна асоціація» Віктор Нестеренко.
Під час візиту до Польщі члени делегації ознайомилися з роботою дитсадків, шкіл, об’єктів культури, спорту та ЖКГ у гмінах Дидня, Мисленіце та Вишнева. Польські колеги надали українцям можливість ознайомитися з документацією, штатними розкладами, пояснили свої підходи до стандартів надання послуг жителям громади.
«Гміна Вишнева - один з основних партнерів ГО «Польсько-українська аграрна асоціація» в реалізації проектів, що спрямовані на підтримку реформи місцевого самоврядування та розвитку сільських територій, - відзначила Діана Баринова. - Веслав Стальмах - войт гміни Вишньова - був серед польських експертів, які ділилися досвідом своєї роботи під час польсько-українського форуму місцевого самоврядування, що проходив на Харківщині у листопаді 2016 року за участю голови Харківської ОДА Юлії Світличної. Тож про важливість візитів наших управлінців до гмін Польщі йому розповідати не треба».
За підсумками навчального візиту члени делегації з Нововодолажчини розробили план втілення позитивного польського досвіду на території своєї об’єднаної громади.
Share the news:
12 November 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 November 2024
Strengthening the Local Economy. What Are...
Today, the economic success of a community is based not only on the quantity of goods produced, but also on its...
12 November 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 November 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...