Щоб підготуватися до початку роботи в форматі об’єднаної громади, представники селищної ради переймали досвід Малопольського та Підкарпатського воєводств.
Поїздка стала логічним продовженням дії проекту «Ефективне місцеве самоврядування. Досвід Польщі - в Україну», що реалізується ГО «Польсько-українська аграрна асоціація», Харківським ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» за підтримки ХОДА та Генерального консульства Республіки Польща у м. Харкові.
«Візит голів Нововодолазького району до Республіки Польща у грудні минулого року досяг своєї мети, - відзначила директор Харківського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Діана Баринова. - Після його завершення, вже 24 січня цього року, сесії шести сільських рад Нововодолажчини прийняли рішення про об’єднання».
Оскільки вже в травні 2017 року новостворена громада розпочне роботу в новому форматі, було прийнято рішення ознайомити представників місцевого самоврядування з досвідом роботи європейських колег.
«Зважаючи, що переважна більшість членів делегації (представники соціальної сфери Нововодолазької селищної ради) вперше перетнули кордон з Євросоюзом, жвавий інтерес викликало все - від містків для тварин через автостраду до ведення документації у дитячих садочках та школах», - розповідає експерт з питань децентралізації, заступник голови ГО «Польсько-українська аграрна асоціація» Віктор Нестеренко.
Під час візиту до Польщі члени делегації ознайомилися з роботою дитсадків, шкіл, об’єктів культури, спорту та ЖКГ у гмінах Дидня, Мисленіце та Вишнева. Польські колеги надали українцям можливість ознайомитися з документацією, штатними розкладами, пояснили свої підходи до стандартів надання послуг жителям громади.
«Гміна Вишнева - один з основних партнерів ГО «Польсько-українська аграрна асоціація» в реалізації проектів, що спрямовані на підтримку реформи місцевого самоврядування та розвитку сільських територій, - відзначила Діана Баринова. - Веслав Стальмах - войт гміни Вишньова - був серед польських експертів, які ділилися досвідом своєї роботи під час польсько-українського форуму місцевого самоврядування, що проходив на Харківщині у листопаді 2016 року за участю голови Харківської ОДА Юлії Світличної. Тож про важливість візитів наших управлінців до гмін Польщі йому розповідати не треба».
За підсумками навчального візиту члени делегації з Нововодолажчини розробили план втілення позитивного польського досвіду на території своєї об’єднаної громади.
22 листопада 2024
Уряд затвердив розподіл додаткової дотації для місцевих бюджетів на майже 800 млн грн
Уряд затвердив розподіл додаткової дотації для...
22 листопада, Уряд затвердив черговий розподіл додаткової дотації для місцевих бюджетів, повідомили у Міністертсві...
22 листопада 2024
Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації в ОМС в умовах воєнного стану
Окремі питання обмеження доступу до публічної...
Програма USAID DOBRE підготувала відеороз’яснення на тему: «Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації...
22 листопада 2024
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий список фіналістів
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий...
Завершився другий етап конкурсу «Громада на всі 100», під час якого серед 261 громади обрали 40 учасників, що...
22 листопада 2024
Розмежування повноважень органів місцевого...
18 листопада у Бучі відбувся круглий стіл щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування та органів...