2017-й рік має стати успішним роком для децентралізації – Соловей

Реформа місцевого самоврядування, створення ОТГ, що передбачає передачу коштів і повноважень на місця, як показала практика, є успішним процесом. Але законодавча база для створення ОТГ є явно недостатньою і в деякій мірі – неврегульованою. Особливо в частині визначення повноважень старост, існування районів, небажання об’єднуватись певної частини населення.

“Я хочу сказати, що успішно проведена реформа децентралізації влади і реформа територіально-адміністративного устрою в 90-х роках в таких наших найближчих сусідів як Польща, Угорщина і Румунія дозволила цим країнам рухатись набагато динамічніше ніж сьогодні рухається наша держава. І саме ця реформа стала основною базою для розвитку наших найближчих сусідів.

Хочу зауважити, що в 2014-му році український парламент прийняв, я вважаю, історичний закон “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, який визначив вектор на децентралізацію української влади. На передачу повноважень і ресурсів, які до останнього часу, справлялися Київ, розпоряджалися в ручному режимі. Таким чином відбувається процес передачі повноважень і ресурсів на місця – місцевій владі, яку безпосередньо будуть вибирати люди, – вважає Юрій Соловей.

Більше того, за відносно невеликий період функціонування нових територіальних громад, створених в результаті реформи, стає зрозуміло, що їхній розвиток є набагато динамічнішим, аніж – в рамках існуючого механізму адміністративно-територіального устрою.

“… практика показала що новостворені об’єднані територіальні громади в Україні, а їх є понад триста, станом на сьогоднішній час демонструють набагато швидшу динаміку розвитку, ніж ті адміністративні одиниці, керівництво яких призначається з Києва”, – переконаний нардеп.

Таким чином, сьогодні, на відміну від минулих років, у самому суспільстві відбувається усвідомлення неминучості реформи, її безальтернативності. Адже створення ОТГ – це шанс для громад на розвиток за рахунок власних ресурсів та отриманих повноважень.

“Поряд з цим, ми розуміємо, що по ходу реформи виникають ряд питань, які вже сьогодні український парламент повинен вирішувати для того, щоб реформа рухалась, для того, щоб ми вже в сімнадцятому році мали можливість говорити про те, що децентралізація завершується і рухається успішно. Адже є ряд проблем, які супроводжують цей процес. В першу чергу, це – проблеми пов’язані з недостатньою законодавчою базою щодо визначення повноважень старости в об’єднаних територіальних громадах.

Проблеми, що стосуються об’єднання тих населених пунктів, які знаходяться в різних районах, різних територіально-адміністративних одиницях. Окремо, хочу зауважити про проблеми, які виникають, коли певна частина людей в об’єднаній громаді, все ж таки, не хоче об’єднуватись, але переважна більшість людей виступають за. Ці проблеми описані в тих законопроектах, які необхіно прийняти наближчим часом”, – каже Юрій Соловей.

Тому народний обранець закликав колег до прийняття законів, які дозволять реформі рухатись далі: законопроект про “олійну пляму”(4772), законопроект про повноваження старости(4742), законопроект про об’єднанняв ОТГ в межах різних районів(5220).

“Ці три закони стосуються сотень тисяч українських громадян, які мають намір розвивати свої населені пункти. Ті фракції, які висловлюють аргументи проти цих законів, повинні розуміти, що вони діють проти сотень тисяч цих громадян”, – впевнений Юрій Соловей.

Область:

Івано-Франківська область

Source:

«Версії»

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

18 September 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...

18 September 2024

Відповіді на поширені запитання від учасників конкурсу «Громада на всі 100»

Відповіді на поширені запитання від учасників...

Конкурс «Громада на всі 100» – це конкурс для територіальних громад, які шукають нові можливості для втілення своїх...

18 September 2024

МЗС України орієнтує закордонні дипустанови на розвиток міжнародної міжмуніципальної співпраці

МЗС України орієнтує закордонні дипустанови на...

Питання розвитку мережі міжнародно співпраці громад і регіонів обговорили з керівниками закордонних дипломатичних...

18 September 2024

Гірськими стежками півдня Буковини: в Усть-Путильській громаді гостювали журналісти з різних регіонів

Гірськими стежками півдня Буковини: в...

Красива, працелюбна, згуртована – саме такими словами описали Усть-Путильську громаду Чернівецької області учасники...