Тернопільщина поповнилася новоутвореними громадами. Тепер їх 36 і охоплюють вони третину території області. Як доводить 2016 рік, завдяки створенню громад, на місцях стало залишатися більше коштів. А це означає, що життя в селах поступово покращується.
Так, обсяг загального фонду місцевих бюджетів області зріс на 42,5%. А власні доходи бюджетів об’єднаних територіальних громад продемонстрували колосальний приріст: з 86,5 млн грн у 2015 році і до 344 млн грн у 2016-му.
Як створити ще більш ефективну модель співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування та громад – обговорювали на нараді в обласній адміністрації.
«Виробляючи спільну позицію з головою районної адміністрації, депутатом районної ради від вашого округу ви зможете претендувати на додаткові кошти за рахунок державного бюджету на реалізацію пріоритетних заходів соціально-економічного розвитку. Це можуть бути енергоефективні заходи, придбання обладнання для медичних закладів, будівництво доріг тощо», — звернувся до представників громад області голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна.
Під час зустрічі керівництва краю з головами громад йшлося також про особливості бюджетного процесу, проекти з покращення інфраструктури, які можуть бути реалізовані у 2017 році, про особливості реформи у медичній галузі та освіті.
«Дані зустрічі — вкрай важливі, адже є низка питань, які ми не можемо вирішити самостійно. Певною мірою покладаємо на надії на допомогу обласної державної адміністрації, фінансових установ району та області. Налагодженою співпрацею ми досягнемо нашої спільної мети — покращення життя нашого населення», — зазначив голова Залозецької об’єднаної територіальної громади Любомир Фесик.
Ефект від реформи децентралізації відчутний на Тернопільщині. За рік тільки за рахунок держсубвенції на розвиток громад було реалізовано проектів на загальну суму 135 млн грн. Водночас у діяльності новостворених громад залишається багато організаційних моментів, вирішити які самостійно - без співпраці з органами влади буде неможливо. Тому й потрібна концепція координації дій.
«Успіх кожного із вас залежить від тісної взаємодії, роботи у напрямку реалізації делегованих державою повноважень, реалізації спільних проектів та співпраці з органами державної влади», — підсумував Степан Барна.
Керівництво області переконане, що при чіткій, а головне прозорій та чесній взаємодії – успіх реформи децентралізації на Тернопільщині гарантований.
Share the news:
20 November 2024
Аналіз місцевих бюджетів за 9 місяців 2024...
Автор: Ігор Онищук, експерт шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...
19 November 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 November 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 November 2024
Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%
Public support to decentralisation reform in...
Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...