Конотопщина: триває громадське обговорення питань децентралізації та створення ОТГ
Понад рік у Конотопському районі проводиться робота щодо децентралізації влади і створення об'єднаних територіальних громад. Як зазначили очільник районної ради Анатолій Боярчук і голова райдержадміністрації Микола Горбенко в ході зустрічі з активами сільських рад, які в перспективі можуть бути об'єднані в Бочечківську ОТГ та Вирівську ОТГ, на Сумщині вже 25% громад об'єдналися, працюють і отримують допомогу на розвиток.
На Конотопщині сьогодні зупинилися на створенні чотирьох ОТГ: Дубов'язівської, Бочечківської, Вирівської і Шевченківської. Законодавством на даний час не передбачено автономії або можливості приєднання громади з одного до іншого району. Найактивніше робота з об'єднання проходить у Бочечківській громаді - вона вже фактично сформована і готова подати документи на проведення виборів. Тому на нараді розглянули основні позиції щодо проведення виборів та формування робочих органів ОТГ.
Що стосується створення Вирівської ОТГ, то потребують з’ясування питання освітянської сфери, а також розміщення служб виконавчого комітету майбутньої об’єднаної територіальної громади. Саме до неї, крім Вирівської сільської ради, увійдуть Попівська, Присеймівська та Мельнянська. Були різні пропозиції щодо організації адмінцентру, але це питання залишається відкритим і його потрібно врегулювати в інтересах усіх жителів об'єднаної громади.
Як зазначив у ході наради голова районної ради Анатолій Боярчук, мета реформи полягає в тому, щоб наблизити послуги до людей, збільшити надходження до бюджету громади, і дати можливість людям самим турбуватися про розвиток інфраструктури своїх населених пунктів. За законодавством об'єднана територіальна громада набуває статусу міста обласного значення і отримує фінансування з держбюджету напряму. До цього варто додати збільшення розміру надходження податків від доходів фізичних осіб, що залишається в громаді, і, звичайно, кошти на розвиток громади, що надасть держава.
Також своє бачення проведення реформи висловили районні та сільські депутати, представники медичної сфери, галузі освіти та культури, інтелігенція сіл. У своїх виступах вони дійшли до висновку, що потрібно більше працювати з людьми, пояснювати їм суть проведення реформи і переваги, які матимуть для розвитку об'єднані територіальні громади. Їх підтримали керівники району та запропонували сільським головам проводити більш широко та доступно роботу з впровадження реформи.
Share the news:
14 April 2025
Розробка місцевого плану управління відходами: з чого почати?
Розробка місцевого плану управління відходами:...
Наприкінці січня 2025 року уряд схвалив Національний план управління відходами до 2033 року. Впродовж року після...
14 April 2025
Демократія участі у дії: як проєкт BRIDGE формує нову якість взаємодії громад і влади в Україні
Демократія участі у дії: як проєкт BRIDGE...
Навіть у час війни Україна створює найвищі стандарти громадської участі — саме цей меседж став лейтмотивом форуму у...
14 April 2025
Замість листів співчуття - справжня допомога: Білозерська громада в проєкті «Пліч-о-пліч»
Замість листів співчуття - справжня допомога:...
Начальник Білозерської селищної військової адміністрації Ігор Острівний розповів про життя на Херсонщині під...
11 April 2025
Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн додаткової дотації за I квартал 2025
Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн...
11 квітня Кабінет Міністрів України розподілив додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам за І квартал...