У Волоківській об`єднаній громаді знають, як розпоряджатися грошима
Фактично чи не кожна об`єднана громада не лише на Буковині, а й в Україні заявляє – ми йдемо поперед закону. Адже у процесі об`єднання виникало чимало питань, відповідей на які не міг дати ніхто. Втім, як каже голова Волоківської ОТГ Валентин Глопіна, єдиний вихід – рухатися вперед, а не тупцювати на місці, чекаючи, поки влада ухвалить бодай якийсь закон.
Власне, у Волоківській громаді, до якої входять три села – Валя Кузьмина, Волока та Грушівка, так і роблять. За час існування громади спільними зусиллями тут вдалося зробити чимало корисного, зокрема майже завершити будівництво двох важливих об`єктів – садочка та ФАПу.
За кошти Мінрегіону громада нині добудовує садочок та ФАП – залишилося лише перекрити дахи будівель
Юрисконсульт Волоківської сільської ради Василь Паламарюк розповідає, що цього року з’явилася можливість отримати кошти з Мінрегіону – 4,2 мільйона гривень. Однак за умови, аби за отримані гроші закінчили об`єкти, на які їх спрямували, до кінця року.
- Їх є два – це ДНЗ «Веселка» у Валя Кузьмині та ФАП у селі Грушівка, - каже В. Паламарюк. – Кошти поділили таким чином, що 2 мільйони гривень отримав дитсадок, і 2,2 мільйона ФАП. Власне, дитсадок на дві групи побудували з нуля. Це ще старий проект, який, з певних причин, не отримав кошти. І завдяки тому, що з`явилася можливість отримати гроші через об`єднання громад, ми кілька разів їхали до Києва, і випросили, аби ці кошти нам дозволили реалізувати не на один об`єкт, адже це викликало б соціальне обурення. Тому направили кілька клопотань до Верховної Ради та Мінрегіону, і вони дозволили нам розпочати будівництво в двох селах. Адже кошторис одного проекту – 6 мільйонів, іншого – 5 мільйонів. І в будь-якому разі ми б не закінчили ані один, ані інший об`єкт. ФАП, до речі, теж будували з нуля. Роботу розпочали на початку літа, і нині уже добудовують другий поверх.
Єдине, що залишається зробити – перекрити будівлі. Однак на це потрібні кошти.
- Ми писали прохання, щоб субвенцію нам перерахували раніше, хоча б у жовтні, аби якісно могли зробити роботи. Нам ВР відмовила, адже бюджет запланований. Не знаю, яким чином повинна відбуватися робота у зимовий період, щоб якісно освоїти кошти. Ми в листопаді отримаємо транш, і у листопаді повинні ж їх освоїти. У грудні отримаємо - у грудні повинні освоїти. Але чому не звертають уваги на те, що у листопаді та грудні бетонні роботи не можуть бути якісними, і нас фактично змусять робити неякісну роботу? А якщо ми їх відразу не освоїмо, то в кінці року будемо вимушені їх повернути, - підсумовує В. Паламарюк.
Область:
Чернівецька областьГромади:
Волоківська сільська об’єднана територіальна громада Волоківська територіальна громадаSource:
«Погляд»
Share the news:
03 July 2025
9 липня - вебінар «Застосування трудового законодавства під час "трансформації" ЗЗСО»
9 липня - вебінар «Застосування трудового...
9 липня о 14:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Застосування трудового...
03 July 2025
8 липня - вебінар «Закупівлі в межах коштів...
8 липня о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Закупівлі в межах коштів...
03 July 2025
Сільський голова за 100 тисяч доларів
Сільський голова за 100 тисяч доларів
Голова Шевченківської громади Миколаївської області Олег Пилипенко про те, як зробити так, аби громада не зникла з...
03 July 2025
Мінрозвитку запускає експериментальний проєкт створення Фонду муніципального орендного житла
Мінрозвитку запускає експериментальний проєкт...
Кабінет Міністрів України схвалив проєкт постанови “Про реалізацію експериментального проєкту – створення Фонду...