У Волоківській об`єднаній громаді знають, як розпоряджатися грошима

Фактично чи не кожна об`єднана громада не лише на Буковині, а й в Україні заявляє – ми йдемо поперед закону. Адже у процесі об`єднання виникало чимало питань, відповідей на які не міг дати ніхто. Втім, як каже голова Волоківської ОТГ Валентин Глопіна, єдиний вихід – рухатися вперед, а не тупцювати на місці, чекаючи, поки влада ухвалить бодай якийсь закон.

Власне, у Волоківській громаді, до якої входять три села – Валя Кузьмина, Волока та Грушівка, так і роблять. За час існування громади спільними зусиллями тут вдалося зробити чимало корисного, зокрема майже завершити будівництво двох важливих об`єктів – садочка та ФАПу.

За кошти Мінрегіону громада нині добудовує садочок та ФАП – залишилося лише перекрити дахи будівель

Юрисконсульт Волоківської сільської ради Василь Паламарюк розповідає, що цього року з’явилася можливість отримати кошти з Мінрегіону – 4,2 мільйона гривень. Однак за умови, аби за отримані гроші закінчили об`єкти, на які їх спрямували, до кінця року.

- Їх є два – це ДНЗ «Веселка» у Валя Кузьмині та ФАП у селі Грушівка, - каже В. Паламарюк. – Кошти поділили таким чином, що 2 мільйони гривень отримав дитсадок, і 2,2 мільйона ФАП. Власне, дитсадок на дві групи побудували з нуля. Це ще старий проект, який, з певних причин, не отримав кошти. І завдяки тому, що з`явилася можливість отримати гроші через об`єднання громад, ми кілька разів їхали до Києва, і випросили, аби ці кошти нам дозволили реалізувати не на один об`єкт, адже це викликало б соціальне обурення. Тому направили кілька клопотань до Верховної Ради та Мінрегіону, і вони дозволили нам розпочати будівництво в двох селах. Адже кошторис одного проекту –  6 мільйонів, іншого – 5 мільйонів. І в будь-якому разі ми б не закінчили ані один, ані інший об`єкт. ФАП, до речі, теж будували з нуля. Роботу розпочали на початку літа, і нині уже добудовують другий поверх.

Єдине, що залишається зробити – перекрити будівлі. Однак на це потрібні кошти.

- Ми писали прохання, щоб субвенцію нам перерахували раніше, хоча б у жовтні, аби якісно могли зробити роботи. Нам ВР відмовила, адже бюджет запланований. Не знаю, яким чином повинна відбуватися робота у зимовий період, щоб якісно освоїти кошти. Ми в листопаді отримаємо транш, і у листопаді повинні ж їх освоїти. У грудні отримаємо  - у грудні повинні освоїти. Але чому не звертають уваги на те, що у листопаді та грудні бетонні роботи не можуть бути якісними, і нас фактично змусять робити неякісну роботу? А якщо ми їх відразу не освоїмо, то в кінці року будемо вимушені їх повернути, - підсумовує В. Паламарюк.

Область:

Чернівецька область

Громади:

Волоківська сільська об’єднана територіальна громада Волоківська територіальна громада

Джерело:

«Погляд»

Читайте також:

18 грудня 2024

Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»

Програма Polaris запрошує громади до...

Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...

18 грудня 2024

Освітній маркер: що нового в освіті за листопад

Освітній маркер: що нового в освіті за листопад

У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE  - дайджест подій та рішень...

18 грудня 2024

Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу

Практичні інструменти для відновлення даних про...

17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...

18 грудня 2024

Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?

Законодавчі ініціативи для місцевого...

Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...