Крюківщинці виступили з ініціативою створення об’єднаної територіальної громади із шести сіл
На Київщині схвалили чергову ініціативу створення об’єднаної територіальної громади, до якої мають увійти шість сіл чотирьох сільських рад - Гатненської, Крюківщинської, Віто-Поштової та Тарасівської - з центром у Крюківщині.
Участь у обговоренні взяли представники громад, які можуть стати потенційними учасниками добровільного об’єднання. За доцільність створення саме такого союзу під час обговорення виступили депутати Гатненської сільської ради.
Про переваги адміністративно-територіальної реформи та про плюси об’єднання присутнім розповіла представниця Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону України Лілія Попова. Вона акцентувала увагу присутніх на успішному досвіді нових об’єднаних територіальних громад та наголошувала на зисках, які отримують такі громади.
Також Лілія Попова наголосила, що Мінрегіон надає всебічну підтримку як громадам, що лише стоять на шляху об'єднання, так і вже створеним об'єднаним громадам.
Щонайкраще можливі переваги об’єднання у форматі чотирьох сільських рад - засвідчила слайдова презентація, з якою присутніх ознайомив ініціатор проведення громадських слухань Крюківщинський сільський голова Андрій Кріпак (на фото).
Створення сільської ОТГ (об’єднаної територіальної громади) у перспективі принесе значні фінансові дивіденди, що дозволить пришвидшити вирішення нагальних соціальних проблем, а головне наділить громаду додатковими повноваженнями та зробить її більш самостійною, а отже, спроможною швидко та якісно реагувати на виклики, що стримують збалансований розвиток території.
Якщо сьогодні зведений бюджет чотирьох сільських рад – Гатненської, Крюківщинської, Віто-Поштової та Тарасівської сягає 60 млн грн, то за умови об’єднання він зросте вдвічі. Такий фінансовий ривок стимулюватиме передача повноважень. Сільська об’єднана територіальна громада отримує ті фінансові можливості, які нині мають міста обласного значення, тобто до казни ОТГ буде надходити 60% ПДФО, у повному обсязі - єдиний податок, акцизний, туристичний збори, а також інші податки та збори. І головне – об’єднана територіальна громада отримує не лише колосальні можливості, а й максимальні повноваження для розвитку соціальної інфраструктури, створення всіх умов для забезпечення жителів ОТГ якісними медичними, освітніми, соціальними послугами.
Більше того, держава надає таким громадам окрему фінансову підтримку для розвитку соціальної інфраструктури.
Переважна більшість учасників громадських слухань підтримали ініціативу об’єднання у форматі шести сіл. Наразі планується проведення опитування широкого загалу крюківщинців на предмет створення такого ОТГ.
Незабаром такі ж громадські слухання будуть проведенні і в сусідніх населених пунктах. І лише після одержання схвальної відповіді від усіх громад процес об’єднання може вийти на фінішну пряму.

Share the news:
29 May 2025
Програма Polaris представила полісі пропозиції...
28 травня 2025 року шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» провела...
29 May 2025
Відновлення України — це відновлення Європи як...
З 28 по 30 травня у Львові триває Міжнародний форум «Міжнародні муніципальні партнерства для відновлення та відбудови...
29 May 2025
Асоціації ОМС об’єднують зусилля для покращення адміністративних послуг ветеранам
Асоціації ОМС об’єднують зусилля для покращення...
27 травня у Луцьку шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» провела...
28 May 2025
П'ять рішень, що мають покращити фінансову спроможність громад та збалансувати розвиток територій
П'ять рішень, що мають покращити фінансову...
Народний депутат України Віталій Безгін поділився думками про те, які п'ять рішень має ухвалити Парламент, щоб...