Всі регіони об’єднує те, що вони «За» децентралізацію. Хоча противників реформи вистачає, - експерт (+ відео)
Всі регіони України об’єднує те, що вони «за» децентралізацію. А от заважає проводити належним чином реформу незнання або нерозуміння її суті деяким представниками місцевого самоврядування і виконавчої влади на місцях. Про це в програмі «Децентралізація – влада громади» каналу «Рада» сказала Наталія Ключник, заступник керівника виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад (ВАССР).
«Я запитала в керівників регіональних відділень (Ред.: відділень ВАССР): що гальмує реформу? Наприклад, зателефонувала у Запорізьку область до Юрія Шила і він мені сказав, що не дослухаються до людей в обласній державній адміністрації. Він навів такий приклад: є Розівська сільська рада. Одна частина села - це Запорізька область, інша сторона - це Херсонська Область. В селі один водопровід. З однієї сторони люди платять за воду по 14 гривень, а з другої - по 6 гривень. Люди розуміють, що потрібні зміни, і звертаються до ОДА з проханням вирішити ситуацію. Кажуть: «Давайте ми створимо об’єднану громаду». ОДА має виступити ініціатором цього процесу, бо тут йде мова про зміну меж. А в нас навіть закону такого ще немає. А ОДА таке звернення ігнорує. Як можна це розцінювати? Це супротив з боку ОДА? Не думаю. Але люди це сприймають як супротив реформі», - пояснила Наталія Ключник.
Посилаючись на дані, отримані з регіонального відділення ВАССР Кіровоградської області, тими, хто чинить супротив реформі, експерт назвала керівництво райдержадміністрацій.
«У Бобринецькому районі навіть ведеться відкрита війна, починаючи з передачі майна до створення ЦНАПів. Тобто керівництво РДА не хоче покидати свої крісла, не хоче передавати владу. Це особистісний фактор», - сказала експерт.
За її словами, скрізь в регіонах є свої противники реформи – десь керівники РДА, десь - районних рад, політичні сили, є і сільські голови, і вчителі.
Натомість міжнародні донорські програми надають всебічну технічну, експертну і фінансову підтримку як тим громадам, що лише починають процес об’єднання, так і тим, які вже провели перші місцеві вибори. Зокрема, Наталя Ключник розповіла про проект «DOBRE». Більше про це дивіться у програмі «Децентралізація – влада громади».
Щотижнева програма «Децентралізація – влада громади» телеканалу «Рада», яка присвячена актуальним питанням реформи місцевого самоврядування, децентралізації влабди, виходить за організації Комунікативної групи при Центральному офісі реформ та за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
DESPRO — це швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні”, який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва (ШБС/SDC) та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat).

Video:
Tags:
All-Ukrainian Association of Village and Settlement Councils
Область:
Закарпатська областьSource:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»

Share the news:
18 April 2025
Муроване та Верхівцеве: про довіру, партнерство і силу взаємопідтримки в подкасті «Згуртовані»
Муроване та Верхівцеве: про довіру, партнерство...
На YouTube-каналі «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» вийшов новий епізод подкасту «Згуртовані». Це серія щирих розмов...
18 April 2025
Міжнародні партнери допоможуть громадам Півдня та Сходу України створити багатофункціональні укриття
Міжнародні партнери допоможуть громадам Півдня...
Конструкції взаємодії: Укриття+ — це ініціатива, спрямована на трансформацію просторів у громадах Сходу та Півдня...
18 April 2025
29 квітня - публічне обговорення «Планування в...
29 квітня за ініціативи канадського проєкту «Відновлення для всіх» (RFA) та за підтримки Міжнародного фонду...
17 April 2025
Реформа управління публічними інвестиціями - тези з Міжнародного форуму згуртованості
Реформа управління публічними інвестиціями -...
В ході Міжнародного форуму згуртованості відбулася панельна дискусія “Реформи заради кращого майбутнього”. У фокусі...