Студенянська об'єднана територіальна громада, до якої входять сім сіл Піщанського району, візьме участь у всеукраїнському проекті, за яким у Студеній створять добровольчу пожежну команду, повідомляє Vlasno.info.
Відповідне рішення місцеві депутати прийняли на останній сесії. На створення пожежної команди у Студеній держава виділяє 3,5 мільйони гривень. – Згоду на участь у проекті дали всі депутати, – повідомила начальник відділу Студенецької об'єднаної територіальної громади Вікторія Монастирська. – Вони проголосували, що не проти утримувати пожежну частину. За словами Вікторії Монастирської, кошти на створення добровольчої пожежної команди має виділити не лише держава, але й громада. Так, 10% зі свого бюджету має докласти Студенянська об'єднана територіальна громада.
Депутати вже затвердили проектно-кошторисну документацію, подали відповідний проект до Державної Служби Надзвичайних ситуацій (ДСНС) у Вінницькій області. У Студеній розповідають, що за проектом новоствореній пожежній команді обіцяють виділити дві пожежні машини, спецодяг і дві тонни бензину. – Ми розуміємо, що це велика відповідальність, але це нові інвестиції, нові робочі місця, – зазначає Вікторія Монастирська.
За словами начальника відділу, добровільна пожежна команда розпочне свою роботу з нового року. А поки що у Студеній діє лише пожежна частина при СВК "Прогрес", яка має на озброєнні лише одну пожежну машину. Наразі чіткого алгоритму, як саме здійснюватиметься набір добровольців-пожежників та які вимоги до них висуватимуть, немає. Свій досвід вінничанам, які стали одними із перших, хто взяв участь у пілотному проекті зі створення добровольчих пожежних команд у об'єднаних територіальних громадах, передаватимуть поляки.
На думку начальника ДСНС у Вінницькій області Руслана Шевчука, до служби у добровольчих пожежних дружинах можуть залучатися особи з досвідом роботи у системі пожежної охорони. – Це можуть бути навіть пенсіонери цієї служби віком до 60 років, – вважає він. – Особи несхильні до вживання алкогольних напоїв, що проходили службу в армії. Такі добровольці можуть мати постійну роботу, але коли виникає необхідність залучатися до роботи у добровольчих пожежних командах. Також Руслан Шевчук зазначає, що скоріш за все, у функції добровільних дружин буде входити не лише пожежна охорона, але й рятувальні роботи.
За словами головного рятувальника Вінниччини, такі добровольці можуть мати місце постійної роботи, а при потребі – залучатися до пожежної охорони і рятувальних заходів.
Область:
Вінницька областьГромади:
Студенянська сільська об'єднана територіальна громада Студенянська територіальна громадаSource:
«Власно»
20 December 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 December 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 December 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 December 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...