Нарешті кошти за послуги з державної реєстрації залишатимуться у бюджетах об’єднаних громад.
Верховна Рада України 8 вересня цього року прийняла закон № 4386-д щодо зарахування окремих адміністративних зборів до місцевих бюджетів, яким внесла зміни до Бюджетного кодексу. Таким чином унормовано питання зарахування до доходів загального фонду бюджетів об’єднаних територіальних громад окремих видів плати за надання адміністративних послуг.
З набранням чинності закону, до бюджетів громад надходитимуть:
Нагадаємо, ще з березня місяця об’єднані громади, які на той час створили Центри надання адміністративних послуг або реєстраційні служби, порушували питання необхідності врегулювати питання плати за адмінпослуги з державної реєстрації, оскільки ЦНАПи в громадах отримали повноваження надавати такі послуги, а плата за їх надання надходила до районного бюджету. Тут варто зазначити, що і технічне забезпечення, і оплата праці працівників ЦНАПу здійснюється за кошти бюджету об’єднаної громади.
Валерій Свідер, керівник ЦНАПу Гуменецької об’єднаної громади, що на Хмельниччині, не приховує радості. «У нас відкрилося «друге дихання». Ми так довго чекали на цей закон! Чесно кажучи, іноді опускалися руки. Я в четвер з 8 години ранку вже дивився засідання Верховної Ради, очікував розгляду нашого законопроекту. А до нього дійшло аж о 17.37, за 20 хв до закінчення робочого дня депутатів. Думав, все – знову доведеться невідомо скільки чекати. Але закон прийняли. Є якась «вища сила», яка нам, об’єднаним громадам, допомагає. Вдячний за підтримку в цьому питанні і Мінрегіону, і керівнику офісу реформ Сергію Яцковському», - сказав Валерій Свідер.
За його словами, у ЦНАПі вже готують інформаційні листи для фізичних і юридичних осіб, які звертаються за послугами з державної реєстрації і з нетерпінням чекають підписання закону Президентом України та його офіційного оприлюднення. Адже документ набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Більше про ЦНАПи в об'єднаних громадах і не тільки читайте ТУТ
Tags:
Область:
Хмельницька областьГромади:
Гуменецька сільська об’єднана територіальна громада Гуменецька територіальна громадаSource:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»
Share the news:
26 July 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 July 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 July 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 July 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...