Від стратегічного планування до економічного зростання: Прикарпатські ОТГ реалізовуватимуть проект USAID «Добре»

За підтримки програми USAID (Агентства США з міжнародного розвитку у сфері розбудови місцевого самоврядування) в Україні розпочинається реалізація п’ятирічного проекту «Добре», спрямованого на комплексну допомогу громадам із залученням інститутів громадянського суспільства і бізнес-спільноти.

Івано-Франківська область стала одним із семи регіонів, об’єднані громади якого вже у вересні матимуть змогу залучитися підтримкою «Добре» для соціально-економічного розвитку ОТГ. Загалом участь у проекті зможуть взяти 75 територіальних громад із України.

З цієї нагоди в облдержадміністрації відбулася зустріч заступника голови – керівника апарату ОДА Валерія Крецула, керівників профільних департаментів облдержадміністрації, координатора Регіонального офісу реформ Руслана Панасюка, голови постійної комісії з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування обласної ради Василя Мельничука з представниками проекту Міком Мюллеєм, Маїсом Ванояном і заступником керівника ВАССР з питань внутрішньої політики Наталією Ключник.

Під час розмови гості розповіли про ключові аспекти впровадження «Добре» в Україні, окреслили умови та критерії відбору громад для реалізації проекту, охарактеризували очікувані результати запланованої роботи.

За їхніми словами, головною метою «Добре» є забезпечення економічного зростання об’єднаних територіальних громад. Задля цього координатори проекту залучатимуть місцевих експертів із  питань децентралізації, науковців, представників громадськості, фахівців різних галузей та спільно з ними проходитимуть шлях розвитку громад від стратегічного планування до економічного поступу.

Зі свого боку, Валерій Крецул охарактеризував іноземним гостям процес проведення реформи децентралізації влади на Прикарпатті та висловив сподівання, що усі ОТГ області зможуть увійти в перелік тих громад, які отримають експертну допомогу та фінансову підтримку програми  USAID.

«Пріоритетним завданням проведення реформи децентралізації в Україні є створення фінансово спроможних територіальних громад, які надаватимуть якісні адміністративні послуги громадянам, ефективно управлятимуть ресурсами, розвиватимуть соціальну інфраструктуру, - зазначив Валерій Крецул. – Переконаний, що стимулювати процес об’єднання можна лише на прикладі економічно розвинених громад. Тому обласна державна адміністрація демонструватиме подвижництво у даному процесі та сприятиме впровадженню подібних проектів».

Область:

Івано-Франківська область

Source:

Сайт Івано-Франківської ОДА

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

20 November 2024

Mayors’ Congress in Paris: at least 7 new partnerships are being established

Mayors’ Congress in Paris: at least 7 new...

Just imagine the scale of the Mayors’ Congress in Paris for local government leaders: 1,200 French mayors are...

20 November 2024

Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні буде оновлена - Міністр

Концепція реформування місцевого самоврядування...

Навесні 2025 року буде оприлюднена нова редакція Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної...

20 November 2024

Фінансова автономія закладів освіти — нова ціль Смідинської громади

Фінансова автономія закладів освіти — нова ціль...

Смідинська громада Волинської області за підтримки Програми U-LEAD розпочала фінансову автономізацію закладів освіти,...

20 November 2024

Консультації з цифрової безпеки - як і де отримати безкоштовно

Консультації з цифрової безпеки - як і де...

У сучасних умовах війни кібербезпека стала життєво необхідною. Громадські організації, медіа та волонтери, які...