Як об’єднані територіальні громади Дніпропетровщини вчаться розробляти і втілювати грантові проекти

Як підготувати грантовий проект, отримати під нього гроші та реалізувати на практиці – цьому вчаться 16 новостворених об’єднаних територіальних громад Дніпропетровщини. Практичні семінари для них проводить Центр міжнародного грантрайтінга при ОДА за підтримки ПРООН в Україні й Уряду Японії. Як залучати грантові кошти, сьогодні дізнавалися у Вербківській територіальній громаді. Навчальна програма стартувала на початку липня в Апостолівській громаді, фінішує наприкінці серпня – у Ювілейній. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко. 

«У Дніпропетровській області – 16 об’єднаних територіальних громад. Ще стільки ж плануємо створити цьогоріч. Головне їхнє завдання – ефективно розвивати власні території. Сприяємо цьому спільно з європейськими партнерами. Для об’єднаних громад ми розпочали серію практичних тренінгів, на яких вони вчаться правильно залучати грантові кошти. До кінця серпня у семінарах візьмуть участь всі об’єднані громади регіону», – підкреслив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Розробка та подання грантів потребує знань у сфері проектного менеджменту. Отримати їх можна на практичних семінарах, які для громад області організував Центр міжнародного грантрайтінга при ОДА. Тренінги вже пройшли в Апостолівській і Богданівській громадах. Сьогодні вчилися розробляти проекти – у Вербківській. 

«Це не просто навчання. Учасники під час тренінгу можуть продумати ідею і створити власний проект. Кожен має робочий зошит. У ньому – методичні рекомендації та практична частина», – звертає увагу координатор проектів Центру міжнародного грантрайтінга Катерина Мінакова. 

Тематика проектів – без обмежень. Головний акцент – на потребах громади. Вітаються ідеї від ремонту дороги і реконструкції школи, до освітлення вулиці і покращення життя переселенців. 

Грантовий проект має бути чітким, структурованим та зрозумілим. Головні його складові – тема, мета, завдання та покроковий план роботи. Треба вказати цільову аудиторію та строки реалізації. Замикає проект – фінансова частина.

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

13 November 2024

Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік, підготовленого до другого читання

Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік,...

9 листопада Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради України проект Закону про Державний бюджет України на...

13 November 2024

Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)

Структура ОМС: порядок внесення змін...

Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...