15 січня 2025
Децентралізація

Як об’єднані територіальні громади Дніпропетровщини вчаться розробляти і втілювати грантові проекти

Як підготувати грантовий проект, отримати під нього гроші та реалізувати на практиці – цьому вчаться 16 новостворених об’єднаних територіальних громад Дніпропетровщини. Практичні семінари для них проводить Центр міжнародного грантрайтінга при ОДА за підтримки ПРООН в Україні й Уряду Японії. Як залучати грантові кошти, сьогодні дізнавалися у Вербківській територіальній громаді. Навчальна програма стартувала на початку липня в Апостолівській громаді, фінішує наприкінці серпня – у Ювілейній. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко. 

«У Дніпропетровській області – 16 об’єднаних територіальних громад. Ще стільки ж плануємо створити цьогоріч. Головне їхнє завдання – ефективно розвивати власні території. Сприяємо цьому спільно з європейськими партнерами. Для об’єднаних громад ми розпочали серію практичних тренінгів, на яких вони вчаться правильно залучати грантові кошти. До кінця серпня у семінарах візьмуть участь всі об’єднані громади регіону», – підкреслив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Розробка та подання грантів потребує знань у сфері проектного менеджменту. Отримати їх можна на практичних семінарах, які для громад області організував Центр міжнародного грантрайтінга при ОДА. Тренінги вже пройшли в Апостолівській і Богданівській громадах. Сьогодні вчилися розробляти проекти – у Вербківській. 

«Це не просто навчання. Учасники під час тренінгу можуть продумати ідею і створити власний проект. Кожен має робочий зошит. У ньому – методичні рекомендації та практична частина», – звертає увагу координатор проектів Центру міжнародного грантрайтінга Катерина Мінакова. 

Тематика проектів – без обмежень. Головний акцент – на потребах громади. Вітаються ідеї від ремонту дороги і реконструкції школи, до освітлення вулиці і покращення життя переселенців. 

Грантовий проект має бути чітким, структурованим та зрозумілим. Головні його складові – тема, мета, завдання та покроковий план роботи. Треба вказати цільову аудиторію та строки реалізації. Замикає проект – фінансова частина.

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

15 січня 2025

2,2 млрд грн на нову українську школу: умови надання субвенції - інфографіка

2,2 млрд грн на нову українську школу: умови...

Держава виділила 2,2 мільярда гривень субвенції для реалізації проєкту «Нова українська школа» у 2025 році (Постанова...

15 січня 2025

Верховна Рада посилила гарантії роботи журналістів і громадськості на сесіях місцевих рад

Верховна Рада посилила гарантії роботи...

14 січня 2025 року Верховна Рада України ухвалила Закон щодо посилення гарантій діяльності медіа, журналістів та...

15 січня 2025

Про майбутню корекцію меж областей, районів та громад. Інтерв’ю Віталія Безгіна

Про майбутню корекцію меж областей, районів та...

Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...

15 січня 2025

Календар міжнародних подій 2025 для громад

Календар міжнародних подій 2025 для громад

Перше півріччя 2025 року обіцяє бути насиченим на міжнародні події, які стосуватимуться місцевого самоврядування, а...