У Хмельницькому районі триває процес утворення об’єднаних територіальних громад

У Хмельницькій райдержадміністрації т.в.о  заступника голови облдержадміністрації Валерій Олійник, директор регіонального офісу реформ, керівник Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Сергій Яцковський, експерт з питань бюджету офісу реформ, кандидат економічних наук Інна Білик провели засідання робочої групи з питань добровільного об’єднання територіальних громад.

Участь в роботі взяли голова райдержадміністрації Леся Коменда та сільські голови району.

Валерій Олійник звернув увагу присутніх, що утворення спроможних територіальних громад та передача значних повноважень та ресурсів від державних органів органам місцевого самоврядування є одним із найважливіших напрямків роботи  у процесі проведення реформи місцевого самоврядування.

Згідно перспективного плану в області передбачено утворення 44 об’єднаних громад. Наразі вже утворились 22 об’єднані територіальні громади, де відбулись перші вибори депутатів міських, селищних та сільських рад. ОТГ пройшли реєстрацію, отримали прямі бюджетні розрахунки та мають певні фінансові преференції, передбачені Бюджетним кодексом України та Державним бюджетом України на 2016 рік. До цих об’єднаних громад увійшли 213 базових рад (490 населених пунктів).

Однак, на територіях окремих районів процес об’єднання відбувається недостатньо активно. Серед них і Хмельницький район, де затверджено утворення лише чотирьох об’єднаних територіальних громад: Гвардійської, Лісовогринівецької, Розсошанської та Чороноострівської. Необ’єднаними залишаються 13 сільських рад. Тому основною метою зібрання стало обговорення подальших перспектив утворення об’єднаних територіальних громад Хмельницького району.

Доповідачі ознайомили учасників засідання з позитивним досвідом діяльності новостворених громад як області,  так і району. Було наголошено, що об’єднання територіальних громад  – процес незворотній. Тому об’єднання має бути основаним не на цифрах та методиках, а на самостійному та добровільному рішенні мешканців громад, з максимальним врахуванням місцевих особливостей.

Підсумовуючи обговорення, Валерій Цезарович доручив адміністрації активізувати організаційно-роз’яснювальну роботу з питань утворення ОТГ серед мешканців району, а також в стислі терміни надати обласній робочій групі пропозиції щодо внесення змін до затвердженого проекту перспективного плану формування територій громад Хмельницької області.

Read more:

23 December 2024

«Агенції регіонального розвитку мають проявити лідерство у посиленні спроможності громад», - Олексій Рябикін

«Агенції регіонального розвитку мають проявити...

Плани та пріоритети Міністерства розвитку громад та територій щодо діяльності агенцій регіонального розвитку (АРР),...

20 December 2024

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

  Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...

20 December 2024

Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада

Ветеранська політика в громадах: як це працює...

Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...

20 December 2024

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...

18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...