На Херсонщині після Кочубеївської об’єднаної територіальної громади Високопільського району і поки що єдиної ОТГ в області, невдовзі народиться наступна — Рубанівська Великолепетиського району. 10 червня голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв підписав розпорядження про затвердження висновків щодо відповідності рішень Рубанівської, Миколаївської і Демидівської сільських рад стосовно добровільного об’єднання територіальних громад Конституції та законам України.
Територіальна громада буде створена в межах п’яти населених пунктів — сіл Рубанівка (адміністративний центр), Веселе, Миколаївка, Демидівка та Запоріжжя. Загальна площа громади складає майже 370 кв. км (відстань до адмінцентру — від 18 до 25 км). Сукупна чисельність населення перевищує 4 тисячі чоловік. Переважно це жителі Рубанівки, навколишні ж села є малонаселеними — 160—505 осіб, у Веселому мешкає лише 56 жителів.
Як зазначається в аналітичній довідці до проекту перспективного плану формування спроможної об’єднаної територіальної громади, торік бюджет Рубанівської сільради по власних доходах виконано на 133% — фактично до сільської скарбниці надійшло 4925,7 тис. грн. Близько 33,5 тис. гектарів земель тут займають сільгоспугіддя. Передано в оренду 48,5 тис. га земельних ділянок (паїв). Крупні орендарі працюють на території Рубанівської, Миколаївської та Демидівської сільрад. На теренах майбутньої об’єднаної територіальної громади налічується 16 фермерських господарств. Чимало сельчан самостійно обробляють земельні наділи. Повністю проведена грошова оцінка земель усіх п’яти населених пунктів.
Серед природних ресурсів, корисних копалин, які використовуються на території Рубанівської громади, — червона глина для виготовлення червоної цегли та керамічних виробів.
Соціальна інфраструктура громад складається з чотирьох дошкільних навчальних закладів: трьох ясел-садків у Рубанівці та одного в Миколаївці. У чотирьох загальноосвітніх навчальних закладах (двох школах у Рубанівці, одній — у Миколаївці та НВК у Демидівці) навчаються 457 учнів. Проектна ж потужність дозволяє тут навчати 1874 учні. Місцева галузь культури налічує 5 сільських бібліотек, будинок культури та 4 клуби. Інфраструктурна мережа майбутньої ОТГ представлена комунальними підприємствами, які надають селянам послуги з водопостачання, пожежно-рятувальними службами, АЗС, поштовими відділеннями, відділенням ветеринарної служби тощо.
На території Рубанівки як адміністративного центру територіальної громади є приміщення, необхідні для розміщення органів місцевого самоврядування та державної влади для здійснення ними відповідних повноважень. Виконувати їх готові власні кваліфіковані кадри з відповідною освітою.
Таким чином у майбутній ОТГ зважили ризики й прорахували потенціал, який здатні отримати гуртом від державних преференцій на користь об’єднання. Після здійснення перших кроків в напрямі напрацювання спільних партнерських рішень тепер громади роблять поступ до свого зміцнення на благо місцевих жителів. Сьогодні вони сподіваються, що і в сільській глибинці нарешті житиметься комфортніше та з’явиться перспектива створити гідну конкуренцію заможним сусідам. Шлях до цього нелегкий, але селяни вірять, що разом швидко здолають перешкоди.
Share the news:
08 November 2024
21 листопада - тренінг «Окремі питання...
21 листопада о 10.30 розпочнеться тренінг на тему: «Окремі питання благодійної та гуманітарної допомоги, яка...
08 November 2024
Оновлення Положення про атестацію педагогічних працівників: основні зміни
Оновлення Положення про атестацію педагогічних...
Міністерство освіти і науки України оновило Положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом від...
08 November 2024
Шполянська громада підтримує і розвиває своє волонтерське середовище
Шполянська громада підтримує і розвиває своє...
У Шполянській громаді Черкаської області сотні людей долучаються до волонтерської допомоги переселенцям та...
08 November 2024
Announcement: Presentation of findings of the...
On 18 November 2023 (12.30-13.30 EET) the presentation of findings of the eighth Nationwide Sociological Survey on...