Дніпропетровська область: в облдержадміністрації відбулась нарада з представниками об’єднаних територіальних громад

10 червня, під головуванням першого заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олега Кужмана відбулася нарада з представниками об’єднаних територіальних громад області. 

На порядок денний винесено декілька питань, одним з яких було створення підрозділів місцевої пожежної охорони в об’єднаних територіальних громадах під час реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади.

З інформацією про створення місцевої пожежної охорони у складі місцевих пожежних команд  та формування добровільної пожежної охорони виступив заступник начальника Головного управління з реагування на надзвичайні ситуації полковник служби цивільного захисту Олександр Шевченко. 

Він проінформував, що одним із найбільш проблемних питань, які виникають під час реагування на надзвичайні ситуації (у тому числі гасіння пожеж), на території сільських населених пунктів області є їх значна віддаленість від місць дислокації державних пожежно-рятувальних підрозділів. У деяких випадках вона сягає 50 – 70 км. Як наслідок такого становища, сільські пожежно-рятувальні підрозділи прибувають до місця пожежі із значним перевищенням встановлених часових нормативів, який, беручи до уваги, стан утримання автодоріг, становить 40-50 хв, а інколи і понад 1 годину. Реально існуючої кількості пожежно-рятувальних підрозділів на території нашої області є недостатньою для забезпечення ефективного та своєчасного гасіння пожеж та оперативного надання допомоги тим громадянам, які на неї чекають.

Згідно Кодексу цивільного захисту України, голова об’єднаної територіальної громади, з моменту його обрання на посаду, є начальником цивільного захисту громади, який перед законом та перед своїми виборцями відповідає за виконання всього комплексу заходів цивільного захисту на території громади, належний рівень безпеки життєдіяльності населення, в тому числі і за їх протипожежний захист. Ефективне виконання завдань із забезпечення пожежної безпеки на території громад можливе виключно шляхом створення місцевої пожежної охорони у складі місцевих пожежних команд  та формування добровільної пожежної охорони. 

Також, було обговорено питання щодо будівництва нових пожежних депо. Головне управління  ДСНС України у Дніпропетровській області пропонує до розгляду будівництва модульних швидкоспоруджуваних пожежних депо, виробництво яких є як на території України, так і на території області.

Починаючи з наступного тижня, робочою групою Головного управління будуть проведені зустрічі безпосередньо в громадах, в ході яких планується більш детально обговорити проблеми, які постали перед громадянами в ході створення МПО.

Область:

Дніпропетровська область

Source:

Сайт ДСНС в Дніпропетровській області

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

08 November 2024

21 листопада - тренінг «Окремі питання благодійної та гуманітарної допомоги, яка надається на користь територіальних громад»

21 листопада - тренінг «Окремі питання...

21 листопада о 10.30 розпочнеться тренінг на тему: «Окремі питання благодійної та гуманітарної допомоги, яка...

08 November 2024

Оновлення Положення про атестацію педагогічних працівників: основні зміни

Оновлення Положення про атестацію педагогічних...

Міністерство освіти і науки України оновило Положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом від...

08 November 2024

Шполянська громада підтримує і розвиває своє волонтерське середовище

Шполянська громада підтримує і розвиває своє...

  У Шполянській громаді Черкаської області сотні людей долучаються до волонтерської допомоги переселенцям та...

08 November 2024

Announcement: Presentation of findings of the Nationwide Sociological Survey on Multilevel Governance

Announcement: Presentation of findings of the...

On 18 November 2023 (12.30-13.30 EET) the presentation of findings of the eighth Nationwide Sociological Survey on...