Будь-які секторальні реформи приречені, якщо ми не включимо в них енергію місцевих громад. Цю енергію ми зараз включаємо, але і держава має виконувати свою частину роботи. В першу чергу мова йде про дві критично важливі для сучасної України реформи – освіти та охорони здоров’я. Їх подальше затягування неприпустиме.
Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час представлення Програми діяльності Кабінету Міністрів України на засіданні Верховної Ради.
«Один з головних викликів, на який маємо дати відповідь – це те, як живуть люди в нашій країні. Умова життя людей інакше як депресивними не назвеш. І важко бути оптимістом, коли живеш в депресивних умовах. У людей є враження, що до їх повсякденних проблем владі байдуже. Я вважаю, що змінити умови життя людей ми можемо тільки спільними зусиллями органів місцевого самоврядування і держави», - зазначив Володимир Гройсман.
За його словами, перших результатів вже досягнуто. «Завдяки фінансовій децентралізації і запуску процесу об’єднання громад в громадах є ознаки пожвавлення. Десь ремонтують дороги і тротуари, десь садочки і школи, десь поліклініки і лікарні… Це поки що ознаки, бо за рік чи два усі дірки, які набирались роками, не залатаєш», - сказав Прем'єр-міністр.
Він підкреслив, що одне з ключових завдань на цей рік – остаточно сформувати чітку модель розподілу повноважень за рівнями (місцевий, субрегіональний, регіональний) за принципом субсидіарності і закріпити за повноваженнями фінансові джерела.
«Цю роботу ми розпочинали з нашими польськими колегами ще у 2014 році. Ми повинні чітко визначити хто за що відповідає – в освіті, охороні здоров’я, культурі, комунальному господарстві, екології. Це серйозна і кропітка робота, яка передбачає зміни у декілька сотень законів і підзаконних актів. Я завжди відстоював позицію, що будь-які секторальні реформи приречені, якщо ми не включимо в них енергію місцевих громад. Цю енергію ми зараз включаємо. Але і держава має виконувати свою частину роботи», - зазначив Володимир Гройсман.
Я в першу чергу, за його словами, мова йде про дві критично важливі для сучасної України реформи – освіти та охорони здоров’я, подальше затягування яких неприпустиме.
«Ми врешті решт маємо затвердити базову стратегію реформи системи охорони здоров’я в Україні. Те, що так важко підбираємо керівника МОЗ говорить лише про те, наскільки багато проблем є у цій галузі і наскільки важко знайти людину, яка б мала сміливість і спроможність провести необхідні зміни. Я особисто є прихильником страхової моделі, але я готовий до дискусій. Принципово маємо врахувати наступне. Нова система фінансування має вводитись поетапно з врахуванням нинішнього стану медичних закладів і нинішнього рівня життя людей, щоб не виникло провалів – такі ризики неприпустимі», - вважає Прем'єр-міністр.
Він також зазначив, що спільними зусиллями Міністерства освіти і органів місцевого самоврядування необхідно запустити також якісну реформу системи освіти. «Я радий, що Ліля Гриневич, керівник відповідного профільного комітету, яку ми добре знаємо, прийняла пропозицію очолити Міністерство освіти і тепер на її плечі ляже реалізація в життя тих напрацювань, які уже були зроблені, і подальші кроки, щоб ця реформа відбувалась системно», - сказав Володимир Гройсман .
Він також наголосив: «У наших дітей не буде другого шансу прожити дитинство, отримати освіту. І які б важкі часи ми не переживали, ми повинні зробити все, щоб ці роки для наших дітей не були втрачені, зробити все, щоб виростити здорове і добре підготовлене до життя нове покоління».
Повний виступ Прем'єр-міністра України є ТУТ
Tags:
Volodymyr Groysman healthcare healthcare
Source:
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
Share the news:
08 November 2024
21 листопада - тренінг «Окремі питання...
21 листопада о 10.30 розпочнеться тренінг на тему: «Окремі питання благодійної та гуманітарної допомоги, яка...
08 November 2024
Оновлення Положення про атестацію педагогічних працівників: основні зміни
Оновлення Положення про атестацію педагогічних...
Міністерство освіти і науки України оновило Положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом від...
08 November 2024
Шполянська громада підтримує і розвиває своє волонтерське середовище
Шполянська громада підтримує і розвиває своє...
У Шполянській громаді Черкаської області сотні людей долучаються до волонтерської допомоги переселенцям та...
08 November 2024
Announcement: Presentation of findings of the...
On 18 November 2023 (12.30-13.30 EET) the presentation of findings of the eighth Nationwide Sociological Survey on...