Якщо територія об’єднаної громади повністю співпадає з територією відповідного району, такий район стає зайвою адміністративно-територіальною одиницею.
Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час виїзного засідання комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, яке відбулося 7 квітня у Львові.
«У нас вже є три такі випадки. Виникли вони через непослідовність прийняття рішень щодо формування адміністративно-територіального устрою, бо реформа місцевого самоврядування йде не за оптимальним планом, без змін до Конституції, які мали бути першочерговими. Але питання назріло і його потрібно розв’язувати. Ідеальне рішення, на нашу думку, таке – Парламент, у зв’язку з тим, що в межах всієї територій району утворилася одна об’єднана громада, приймає рішення про ліквідацію такого району», — зазначив Перший заступник Міністра.
В’ячеслав Негода підтримав презентований народними депутатами законопроект №4165 «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування районних рад».
У законопроекті йдеться, що за умови коли територія об’єднаної громади повністю співпадає з територією відповідного району, втрачається доцільність та підстави для функціонування районної ради.
«Цей законопроект, з точки зору існуючої логіки проведення реформи, має право на існування. По-перше, районна рада, згідно з Конституцією, представляє спільні інтереси територіальних громад. Чиї ж спільні інтереси вона представлятиме, якщо на всій території району сформована одна громада? По-друге, об’єднані громади за статусом прирівняні до міст обласного значення, отже, як і міста обласного значення, вони не належать до компетенції району. І ще одне, районна рада на цій території не має ні доходів, бо всі вони залишаються в бюджеті об’єднаної громади, ні повноважень. Отже й існування її стає недоцільним», — пояснив В’ячеслав Негода.
Він також навів приклад міста Яремче, що на Івано-Франківщині. «Площа цього міста складає близько 660 кв. км. Воно більше багатьох районів, але при цьому не в один район не входить. Невже у зв’язку цим там є якісь проблеми? Ні. Чому об’єднана громада не може бути такою ж?», — говорить Перший заступник Міністра.
Нагадаємо, під час Форуму місцевого самоврядування у Львові В’ячеслав Негода також зазначав, що комплексна децентралізація потребує докорінних змін на всіх рівнях влади, що неможливо в рамках існуючої Конституції.
Довідка
Впродовж 2015 року було утворено 159 об’єднаних територіальних громад, в яких 25 жовтня 2015 року відбулися перші місцеві вибори. Серед них є три об’єднані громади, територія яких повністю співпадає з територією відповідних районів, а саме:
Video:
Tags:
Область:
Львівська областьSource:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Share the news:
12 November 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 November 2024
Strengthening the Local Economy. What Are...
Today, the economic success of a community is based not only on the quantity of goods produced, but also on its...
12 November 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 November 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...