Якщо територія об’єднаної громади повністю співпадає з територією відповідного району, такий район стає зайвою адміністративно-територіальною одиницею.
Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час виїзного засідання комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, яке відбулося 7 квітня у Львові.
«У нас вже є три такі випадки. Виникли вони через непослідовність прийняття рішень щодо формування адміністративно-територіального устрою, бо реформа місцевого самоврядування йде не за оптимальним планом, без змін до Конституції, які мали бути першочерговими. Але питання назріло і його потрібно розв’язувати. Ідеальне рішення, на нашу думку, таке – Парламент, у зв’язку з тим, що в межах всієї територій району утворилася одна об’єднана громада, приймає рішення про ліквідацію такого району», — зазначив Перший заступник Міністра.
В’ячеслав Негода підтримав презентований народними депутатами законопроект №4165 «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування районних рад».
У законопроекті йдеться, що за умови коли територія об’єднаної громади повністю співпадає з територією відповідного району, втрачається доцільність та підстави для функціонування районної ради.
«Цей законопроект, з точки зору існуючої логіки проведення реформи, має право на існування. По-перше, районна рада, згідно з Конституцією, представляє спільні інтереси територіальних громад. Чиї ж спільні інтереси вона представлятиме, якщо на всій території району сформована одна громада? По-друге, об’єднані громади за статусом прирівняні до міст обласного значення, отже, як і міста обласного значення, вони не належать до компетенції району. І ще одне, районна рада на цій території не має ні доходів, бо всі вони залишаються в бюджеті об’єднаної громади, ні повноважень. Отже й існування її стає недоцільним», — пояснив В’ячеслав Негода.
Він також навів приклад міста Яремче, що на Івано-Франківщині. «Площа цього міста складає близько 660 кв. км. Воно більше багатьох районів, але при цьому не в один район не входить. Невже у зв’язку цим там є якісь проблеми? Ні. Чому об’єднана громада не може бути такою ж?», — говорить Перший заступник Міністра.
Нагадаємо, під час Форуму місцевого самоврядування у Львові В’ячеслав Негода також зазначав, що комплексна децентралізація потребує докорінних змін на всіх рівнях влади, що неможливо в рамках існуючої Конституції.
Довідка
Впродовж 2015 року було утворено 159 об’єднаних територіальних громад, в яких 25 жовтня 2015 року відбулися перші місцеві вибори. Серед них є три об’єднані громади, територія яких повністю співпадає з територією відповідних районів, а саме:
Відео:
Теги:
Область:
Львівська областьДжерело:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...