В.Гройсман: Я готовий заплатити будь-яку особисту політичну ціну, аби реформа місцевого самоврядування відбулася

«Реформа врядування потрібна країні. Я готовий заплатити будь-яку особисту політичну ціну, аби реформа місцевого самоврядування відбулася», - заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман під час другого засідання Експертної групи з питань законодавчого забезпечення децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування у п’ятницю.

Керівник Парламенту зазначив, що процес децентралізації на законодавчому рівні фактично розпочався.

Голова Верховної Ради висловив думку про доцільність роботи Експертної групи з питань законодавчого забезпечення децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування на постійній основі, оскільки до її складу увійшли відомі у цій царині фахівці та експерти.

Під час засідання члени Експертної групи розглянули питання щодо першочергових заходів із законодавчого забезпечення реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади, а також про результати опрацювання законодавчих ініціатив, наданих для розгляду Експертною групою.

В.Гройсман повідомив, що у Верховній Раді зареєстровані 10 законопроектів з різних питань функціонування місцевого самоврядування.

Під час засідання йшлося про необхідність налагодження системної співпраці з органами виконавчої влади у регіонах для реалізації реформи врядування на місцях, було обговорено різні моделі адміністративно-територіального устрою та співпраці між владою й органами місцевого самоврядування, головні принципи закріплення їх повноважень.

Учасники засідання наголошували, що «розпочата дискусія свідчить про існування різних думок щодо реформи, але це базова реформа, і альтернативи їй немає».

Підбиваючи підсумки обговорення, В.Гройсман зазначив, що до наступного засідання Експертної групи потрібно розробити «проекти двох планів дій».

Перший план, за його словами, - це «пакет» законопроектів щодо внесення змін до Конституції України та законопроекти щодо місцевого самоврядування у розвиток конституційних змін. Другий - стосується переліку законів, які можна прийняти до внесення змін до Конституції і які потрібно ухвалити до завершення нинішньої сесії Парламенту.

«Усі законопроекти, які стосуватимуться місцевого самоврядування, будуть виноситися на розгляд Експертної групи, і висновок групи надаватиметься депутатам для врахування при голосуванні»,  - сказав В.Гройсман.

20.02.2015 - 21:00 | Views: 13417
В.Гройсман: Я готовий заплатити будь-яку особисту політичну ціну, аби реформа місцевого самоврядування відбулася

Tags:

Volodymyr Groysman

Source:

Прес-служба Верховної Ради України

Read more:

20 December 2024

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

  Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...

20 December 2024

Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада

Ветеранська політика в громадах: як це працює...

Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...

20 December 2024

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...

18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...

20 December 2024

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...

Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...