Децентралізація сьогодні є завданням номер один у структурі реформ, зважаючи на важливість розбудови якісної системи врядування. На цьому наголосив заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, виступаючи у середу під час розширеного засідання Кабінету Міністрів України.
В.Гройсман підкреслив, що децентралізація, яку «підтримує парламентська коаліція», дозволить здійснити секторальні реформи в усіх сферах. «Парламент не буде гальмом реформ», - заявив він.
Голова Верховної Ради заявив, що децентралізація в жодному разі не послабить державу, а, навпаки, її посилить. «Не здійснивши першого завдання - повернути владу людям, повернути владу на місця - ми не зможемо досягти успіхів у будь-якій сфері», - зазначив він.
В.Гройсман зауважив, що перші кроки у цьому напрямку вже здійснено: ухвалено зміни до Податкового і Бюджетного кодексів, у бюджеті на поточний рік закладено реальні механізми децентралізації.
Голова Верховної Ради нагадав, що нещодавно Парламент ухвалив важливі законодавчі акти, які регулюють відносини у сфері місцевого самоврядування, зокрема, закон про регіональну політику. «Це означає, що з ручного управління виведено 3 мільярди коштів, які будуть направлятися на формування інфраструктурних проектів на територіях. Це додатковий ресурс, який дозволить територіям розвиватися», - сказав він.
Закон про добровільне об’єднання громад , зазначив В.Гройсман, дозволить успішно формувати самодостатні громади, що дозволить людям отримувати якісні послуги на місцевому рівні.
В.Гройсман поінформував, що відповідно до даних Асоціації міст України, обсяг фінансових ресурсів місцевих бюджетів у порівнянні з 2014 р. збільшився на 34 млрд. грн. «Це колосальний ресурс, який залишився на місцях, це збільшення власних ресурсів місцевих бюджетів», - сказав він. За словами керівника Парламенту, на 22% зменшилася кількість дотаційних бюджетів, на 11,5% зросла кількість місцевих бюджетів-донорів. «Це дуже гарний старт», - зазначив В.Гройсман.
Голова Верховної Ради особливо наголосив на важливості реалізації ухвалених законодавчих рішень, заявивши, що Парламент і Уряд робитимуть усе, аби об’єднати зусилля законодавчої і виконавчої влади у практичному впровадженні законів. «Для нас надзвичайно важливою є підтримка на місцях», - додав він.
В.Гройсман повідомив про створення у Парламенті Експертної групи з питань законодавчого забезпечення децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування, до складу якої увійшли представники усіх політичних фракції Верховної Ради, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, центральних органів виконавчої влади, експерти. Завданням цієї групи є напрацювання єдиних комплексних рішень щодо реформи місцевого самоврядування, розвитку місцевих громад, децентралізації влади.
Керівник Парламенту наголосив, що глави обласних державних адміністрацій «мають бути гарантами того, що права громади не будуть порушені». «Треба підтримувати громади, стимулювати їх об’єднання, і тоді результат децентралізації буде кращим, вона не буде зупинена», - підсумував він.
Tags:
Volodymyr Groysman P.Poroshenko
Source:
Прес-служба Ради України
Share the news:
19 November 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 November 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 November 2024
Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%
Public support to decentralisation reform in...
Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...
19 November 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...