Фандрейзинг: як залучати кошти для створення та розвитку для добровільних пожежних команд

Фандрейзинг вже давно став звичною частиною життя кожного українця. Найбільш простими та поширеними прикладами фандрейзингу сьогодні є збори коштів на автівки для військовослужбовців чи заклики допомогти на волонтерських засадах. Хоча, попри поширену думку, що фандрейзинг = збір коштів, цей термін означає залучення будь-яких необхідних ресурсів: матеріальних, людських, інформаційних тощо.

У розрізі діяльності добровільних пожежних команд фандрейзинг також посідає важливе місце та забезпечує їхнє належне функціонування й подальший розвиток. Адже закупівля обладнання та обслуговування техніки, адміністративні витрати, навчання та тренінги, просвітницькі заходи – все це потребує залучення фінансування.

Про практики фандрейзингу, які можуть бути актуальними для добровільних пожежних команд, розповів консультант Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні Василь Кундрик під час свого виступу в рамках вебінару «Промоційний супровід розвитку та активізація населення для підтримки пожежного руху».

Експерти розповів про можливості фандрейзингу, його види та навіщо командам диверсифікувати джерела фінансування своєї діяльності.

Одним з прикладів публічно-приватного партнерства став кейс Хотинської громади Чернівецької області.

«Публічно-приватне партнерство може бути і досить невеликих масштабів. До прикладу, ДПК Хотинської громади, яка нині є учасницею проєкту “Вогнеборці”, створена на базі фермерського господарства. Таким чином громада надає можливі ресурси для діяльності ДПК, а підприємець – приміщення та лояльне ставлення до своїх працівників, які виявили бажання стати частиною добровільної пожежної команди, тим самим захищати від пожеж як і дане підприємство, так і всю громаду і її сусідів загалом», – розповів Василь Кундрик.

Повний виступ Василя Кундрика дивіться у відео:

 

 

Ознайомитися з презентацією у форматі PDF можна за посиланням.

Більше інформації про добровільний пожежний рух у громадах є на сайті Вогнеборці www.vognebortsi.in.ua та у підрубриці сектору «Безпека» на порталі «Децентралізація».

Read more:

20 May 2025

Культура як рушій для розвитку та згуртованості: проєкт UCORD починає впровадження культурних ініціатив у шести регіонах України

Культура як рушій для розвитку та...

16 травня у Києві відбувся захід «Від ідеї до змін: старт впровадження грантової програми «Кластери Відродження»,...

20 May 2025

Реформа старшої профільної школи - відповіді на поширені запитання

Реформа старшої профільної школи - відповіді на...

Експерти Швейцарсько-українського проєкту DECIDE продовжують відповідати на поширені запитання про реформу старшої...

19 May 2025

Проєкт DECIDE продовжує консультації з питань реформи старшої профільної школи

Проєкт DECIDE продовжує консультації з питань...

Ще на початку березня експерти Проєкту DECIDE розпочали надання консультаційної підтримки громадам з питань реформи...

19 May 2025

Якою має бути сучасна позашкільна освіта? Долучайтеся до громадського обговорення

Якою має бути сучасна позашкільна освіта?...

Міністерство освіти і науки України запрошує долучитися до громадського обговорення проєкту Концепції розвитку...