16 July 2024
Децентралізація
У Вишнівецькій громаді відкрили молодіжний простір за підтримки Програми USAID DOBRE
У Вишнівецькій громаді відкрили молодіжний простір за підтримки Програми USAID DOBRE

У приміщенні Старовишнівецького ліцею, що у Вишнівецькій громаді на Тернопільщині, відкрився молодіжний простір «VECTOR HUB».


У події взяли участь керівник Програми USAID DOBRE Браян Кемпл, Вишнівецької селищний голова Володимир Кравець, експерт з місцевого економічного розвитку Віталій Юрків, спеціалістка із залучення громадськості Галина Скальська та інші фахівці Програми USAID DOBRE, а також місцеві молодіжні організації.

До цього часу в громаді не було облаштованого простору, де молодь могла би проводити свої заходи, спілкуватися та проводити час із користю. Як зазначила голова місцевої молодіжної ГО «ЦВІТ» Інна Довгалюк, їхнє об’єднання проводить свою діяльність вже шість років, а віднедавна у Вишнівецькій громаді активно розвивається ще й пластовий рух. Однак відсутність власного простору змушувала молодь постійно вносити корективи в свою діяльність та не дозволяла провести всі заходи, які хотілося б.

 

 

Програма USAID DOBRE допомогла громаді меблями та мультимедійним обладнанням для «VECTOR HUB» на суму понад 517 тисяч гривень.

– Я сподіваюсь, місцева молодь буде насолоджуватися проведенням часу в цьому красивому і сучасному молодіжному просторі, – зазначив на відкритті керівник Програми USAID DOBRE Браян Кемпл. – Цей проєкт став наступним етапом нашої плідної співпраці із Вишнівецькою громадою, яка триває вже понад шість років. Сьогодні ми мали можливість також оглянути, як працюють раніше реалізовані проєкти, і я отримав велике задоволення від побаченого.

 

 

Нещодавно в громаді утворили Молодіжну раду, яку очолила Анастасія Іванчук.

– Відтепер ми матимемо потужний голос у Вишнівецькій громаді, а також можливість проведення різних заходів для молоді, воркшопів, тренінгів тощо, – зазначила Анастасія Іванчук. – Раніше ми самі їздили по населених пунктах і влаштовували за графіком різні заходи, а тепер маємо змогу у будь-який час запрошувати молодь громади у власний простір. Водночас ми також вдосконалюємося і вчимося в інших організацій, яким чином нам залучати до активностей усю молодь нашої громади.

 

 

На Вишнівеччині очікують, що «VECTOR HUB» сприятиме зростанню кількості молодіжних заходів у громаді, а також більшій згуртованості та активізації місцевої молоді.

– Ми повинні дивитися у майбутнє, в якому нинішня молодь управлятиме всіма процесами в нашій громаді, – говорить Вишнівецької селищний голова Володимир Кравець. – І якщо вона буде активною сьогодні, то Вишнівеччина й надалі буде сучасною громадою, яка розвиватиметься і рухатиметься вперед.

У новому молодіжному просторі вже цього року запланували безліч освітніх та комунікаційних заходів. Серед них також організація мистецьких виставок і концертів, семінарів та майстер-класів, відкритих тренувань, фестивалів та конкурсів. Вони сприятимуть самоорганізації та згуртуванню місцевої молоді та розвитку всієї Вишнівецької громади.

Нагадаємо, на Тернопільщині молодіжний простір за підтримки Програми USAID DOBRE днями відкрила також Шумська громада.

Більше про молодіжну політику в умовах децентралізації є у секторальній рубриці порталу "Децентралізація". 

Views: 617
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: youth
Read more: