20 June 2024
Децентралізація
Субвенція на укриття в закладах загальної середньої освіти: МОН оголошує донабір заявок від громад

 

МОН оголошує додатковий набір на подання заявок на отримання державної субвенції для капітального ремонту або будівництва укриттів у закладах загальної середньої освіти.


Офіційне оголошення — за посиланням.

Комісія МОН вже відібрала 50 проєктів на ремонт і будівництво укриттів у межах субвенції, здебільшого це проєкти у 8 прифронтових і прикордонних областях. Їхня загальна вартість — 2,19 млрд гривень, 

Відповідно до постанови від 12 квітня, для кожної з 8 пріоритетних областей було визначено граничні обсяги субвенції на облаштування безпечних умов у ЗЗСО, частина областей не дібрала необхідної суми, тому на донабір субвенції ще можуть подаватися: Дніпропетровська, Миколаївська, Сумська, Запорізька, Херсонська області. А також проєкти із будівництва укриттів, розпочатих у 2023 році, але за умови, що такі проєкти вже профінансовано та завершено мінімум на 40%. 

Громади, які хочуть податися на фінансову програму, протягом 23-28 травня мають долучитися до системи DREAM і внести свої проєкти. Як внести проєкти в систему та подати заявку, дивіться за посиланням.

Серед головних умов для подання на субвенцію: 

  • наявність проєктно-кошторисної документації на будівництво або капітальний ремонт безпечного місця; 
  • у ЗЗСО навчається не менш ніж 200 дітей; 
  • підтверджене співфінансування з місцевого бюджету, мінімальний розмір якого відповідає індексу податкоспроможності громади;
  • проєкт повинен бути завершений у цьому році.

Важливо, що в межах затвердженого механізму обласні військові адміністрації зможуть переглянути всі проєкти в системі DREAM та сформувати власний перелік пріоритетних проєктів на підставі стратегічного бачення розвитку регіону та безпекової ситуації. Після чого надати свої пропозиції комісії, створеній МОН.

Уже комісія МОН, відповідно до наданих рекомендацій ОВА, обирає та фіналізує список проєктів, які потребують першочергового фінансування в закладах освіти.

Громади, які не отримають кошти на облаштування безпечних освітніх просторів, але мають подані проєкти в DREAM, зможуть залучити кошти з інших джерел, наприклад, від міжнародних партнерів або донорів. 

Подання проєктів на отримання фінансування розпочинається 23 травня Покроковий процес розподілу субвенції у 2024 році можна переглянути за покликанням.

Додаткові матеріали щодо проєктування, облаштування та фінансування укриттів можна знайти на порталі «Моя Фортеця» чи отримати відповіді на запитання про субвенцію в телеграм-чаті підтримки.

Строки проведення добору:

  • облдержадміністрації (військові адміністрації) подають МОН загальний перелік проєктів, реалізацію яких пропонують коштом субвенції до 29 травня 2024 року;
  • комісія МОН здійснює перевірку достовірності поданої інформації та затверджує перелік об’єктів для фінансування коштом субвенції до 07 червня 2024 року.

Контактні особи та номер телефону для отримання додаткової інформації:

  • Анна Моренко, державна експертка експертної групи з питань шкільної освіти директорату шкільної освіти МОН — 044-481-47-62;
  • Віталій Заритов, державний експерт експертної групи з питань нормативно-правового забезпечення в освіті директорату шкільної освіти МОН: 044-481-32-78.

Views: 514
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: education
Read more: