22 June 2024
Децентралізація
48 нових Центрів життєстійкості відкрилися по всій Україні та приймають відвідувачів
48 нових Центрів життєстійкості відкрилися по всій Україні та приймають відвідувачів

З 1 травня Центри життєстійкості запрацювали у 22 областях України. Всього таких просторів наразі 68. Ще 132 запрацюють упродовж року. Кожен такий Центр облаштований за принципами доступності та безбар’єрності – аби кожен житель громади міг прийти і отримати тут необхідну підтримку.


З-поміж відкритих Центрів двоє відкрилися у релокованих громадах - Сартанській (Донецька область) – на Львівщині та Мелітопольській (Запорізька область) – у Запоріжжі. 

“Ми маємо Центри життєстійкості, які надають послуги вже по всій Україні. Зокрема, у прифронтових зонах, на деокупованих територіях, у вимушено переміщених громадах. Усі ці осередки – це насамперед люди, які знаходять опору, морально відновлюються та разом вчаться бути стійкими. Наша амбітна мета як Міністерства – щоб кожен, незалежно від місця проживання, мав доступ до такого простору,” – розповіла Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

За даними дослідження психічного здоров’я українців компанії Gradus (березень 2024), 77% опитаних переживали останнім часом стрес або сильну знервованість. Найпоширеніші емоції у людей, незалежно від місця проживання, – втома та напруженість. При цьому, рівень надії знижується. 

Центри життєстійкості, ініційовані Мінсоцполітики України в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Олени Зеленської – відповідь на цю проблему.

Мета роботи таких просторів – допомогти кожному мешканцю громади долати стрес, відновлюватися після кризових подій та, попри усі виклики, залишатися включеним в активне життя.

Активності та тренінги Центрів життєстійкості спрямовані на ветеранів, військових та їхніх рідних, вимушених переселенців, сім’ї з дітьми. При цьому, кожна людина, якій потрібна консультація психолога, група взаємопідтримки, або допомога з різних соціальних питань, також може отримати тут необхідну підтримку. 

Список та адреси  діючих Центрів життєстійкості доступні на сайті Мінсоцполітики.


Програма життєстійкості є експериментальним проєктом і реалізується Міністерством соціальної політики України з 1 січня 2024 року. Наразі до неї приєдналися 153 громади. Ще близько 50 громад Міністерство планує долучити до кінця року. 

Міжнародними партнерами проєкту є фонди ЮНІСЕФ та ВООЗ, які організовують навчання для команд спеціалістів.

Діяльність Центрів життєстійкості регулюється постановою Кабміну №83 .

Послуга з життєстійкості нормативно прописана у постанові Кабміну №1049 .

Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.

Views: 280
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: social services
Read more: