28 May 2024
Децентралізація
У Глобинський громаді запрацював перший на Полтавщині Центр життєстійкості
У Глобинський громаді запрацював перший на Полтавщині Центр життєстійкості

3 квітня Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович відвідала Центр життєстійкості у Глобинській територіальній громаді. Сюди може звернутися кожна людина і отримати безоплатну психосоціальну підтримку, а також - спрямування до потрібних служб і сервісів у громаді. 


Глобинський Центр життєстійкості облаштований за принципами безбар’єрності та доступності. За місяць роботи понад 350 людей долучилися до різних заходів Центру. Це - сімейні та індивідуальні консультації, групи взаємопідтримки, тренінги та навчання із самодопомоги. 

Сьогодні тут збираються і діти, і дорослі. Найстаршому учаснику програм - 78 років. Наймолодшому - 3 роки. 

Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович відвідала кілька активностей Центру - тренінг “Самодопомога Плюс” для вимушено переміщених осіб, групове заняття для сімей, арт-терапію для дітей та заняття зі скандинавської ходи для людей похилого віку. Вона запевняє: унікальність таких просторів у тому,  що чотири покоління збираються тут під одним дахом і кожна людина - незалежно від статусу - може отримати допомогу в Центрі життєстійкості.

У своїй більшості люди сприймають соціальну допомогу як виплату. Через послугу з життєстійкості ми хочемо змінити цей стереотип. Адже соціальна допомога - це ще й навчити людину відновлюватися після стресу, включатися в життя, бути продуктивною та самозарадною. Наше бажання як Міністерства - щоб у кожного мешканця громади було місце сили та відновлення - де він чи вона знайдуть підтримку і будуть корисними через включеність у волонтерські активності” - поділилася своїм бачення Міністерка.

Зараз до місцевого Центру життєстійкості найчастіше звертаються переселенці, люди, які втратили рідних під час війни, а також сім’ї з дітьми. Організовано все так, що спершу людина відвідує індивідуальну консультацію із фахівцем, а потім долучається до групових занять. Саме цей формат, переконані спеціалісти Центру, є найбільш ефективним для психологічного відновлення людини після кризових ситуацій. 

Глобинський Центр життєстійкості - приклад якісної співпраці держави, місцевого самоврядування та бізнесу. Ключовим партнером проєкту Мінсоцполітики у місцевій громаді став агрохолдинг “Астарта”, який допоміг зробити ремонт і облаштувати приміщення за усіма ключовими вимогами .

“Життєстійкість для кожного українця - ось чого ми прагнемо. Людині потрібна людина, щоб почуватися безпечно, мати можливість бути почутою, звернутися за допомогою та самій допомогти тим, хто цього потребує. Підтримка тут і зараз в дружньому, безбар’єрному просторі, куди може звернутися кожен мешканець громади, – основа Центрів життєстійкості, які з початку року почали роботу та вже допомагають формувати життєстійкість українців,” - зауважила Світлана Мозгова, директорка департаменту про роботі з персоналом, корпоративного партнерства та комунікацій Астарти. 

Начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін додав, що програма життєстійкості - дуже затребувана жителями всієї області. Саме тому, кожній громаді варто долучитися до проєкту Мінсоцполітики.

“Полтавщина з початку війни стала повноцінним соціальним хабом країни. І ми робимо все можливе, аби люди отримували необхідну підтримку. Відкриття першого в області Центру життєстійкості – ще один крок, який вдалося зробити завдяки консолідації зусиль міністерства, обласної влади, громади та бізнесу. Найближчим часом ми плануємо відкрити ще сім таких Центрів у області,” - пояснив він.

Центр життєстійкості у Глобине працює з березня 2024 року. За цей час його фахівці провели понад 1000 заходів, спрямованих на підтримку ментального здоров’я мешканців громади.

Міністерство соціальної політики України спільно з міжнароднами партнерами проєкту - фондами ЮНІСЕФ та ВООЗ - організувало спеціалізовані навчання із самодопомоги та розвитку батьківських компетентностей. 

Астарта є стратегічним партнером проєкту та допомогла облаштувати перші 5 Центрів життєстійкості, які запрацювали у січні 2024 року для мешканців Волочиської, Любарської, Глобинської, Кобеляцької та Шишацької громад. У Програмі життєстійкості агрохолдинг спільно з Благодійним фондом «Повір у себе» допомагають методологічно, експертно і фінансово. 

Наразі проєкт є пілотним і реалізується в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров‘я Першої леді Олени Зеленської. До участі в ньому долучилися вже 143 територіальні громади з усієї України. У планах Міністерства соціальної політики - збільшити цю кількість до 200 громад.

Views: 548
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: social services
Read more: