18 May 2024
Децентралізація
Зеленодольська громада спільно з Програмою USAID DOBRE наближають медичну послугу до людей
Зеленодольська громада спільно з Програмою USAID DOBRE наближають медичну послугу до людей

Відбудова Зеленодольської міської громади Дніпропетровської області, яка пережила активні бойові дії під час повномасштабного вторгнення, розпочалася зокрема з медичної галузі. Чимала відстань до лікарень вторинної (спеціалізованої) допомоги, відсутність сучасного медичного обладнання в первинній ланці, нестача кваліфікованих сімейних лікарів та умови прийому хворих і збільшення випадків хронічних неінфекційних захворювань потребували комплексного підходу до вирішення проблем у сфері медицини.


За результатами інтерв'ю, опитування лідерів громадської думки, консультації з громадськістю, які були проведені в межах Програми USAID DOBRE влітку 2023 року під час оцінки потреб вдосконалення послуг, медична галузь обрана пріоритетною. Робоча група, до складу якої увійшли представники структурних підрозділів міської влади та громадськості, розробляє Програму вдосконалення медичних послуг у Зеленодольській громаді на 2024-2027 роки.

Громада вже має перші результати. Зокрема, минулого тижня Програма USAID DOBRE передала два кисневих концентратори, два електрокардіографи та портативний дефібрилятор на загальну суму 273 тисячі гривень. У першу чергу, за допомогою обладнання надаватимуть медичну допомогу за місцем проживання найбільш уразливим категоріям: людям з інвалідністю, вагітним жінкам, ВПО, людям похилого віку.

 

 

«Медичне обладнання дозволить ефективно діагностувати та лікувати серцево-судинні захворювання, а також забезпечить шанс на виживання при критичних станах. Воно вирішує не лише медичні завдання, а й допомагатиме нашим маломобільним пацієнтам та тим, хто потребує паліативної допомоги. Мета нашої роботи – покращення якості життя пацієнтів та їхніх родин», – говорить директорка Зеленодольського центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Ярошенко.

Зеленодольський центр первинної медико-санітарної допомоги та дві сільські лікарські амбулаторії – у Великій Костромці та Мар’янському – обслуговують близько 14 тисяч пацієнтів. Зараз у приміщенні центру проведено сучасний ремонт. Найближчим часом Програма USAID DOBRE передасть для первинної медичної ланки громади спеціальний автомобіль, який допоможе наблизити якісні медичні послуги до людей.

Views: 2173
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: healthcare
Read more: