21 April 2024
Logo slogan
До уваги ОМС! Хочете покращити законодавче підґрунтя співробітництва громад? Тоді заповніть коротку анкету
До уваги ОМС! Хочете покращити законодавче підґрунтя співробітництва громад? Тоді заповніть коротку анкету

Опитування щодо стану співробітництва територіальних громад проводять Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) у співпраці з Офісом Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.


Анкета складається з чотирьох розділів.

  • Розділ 1. «Загальна інформація» – обов’язковий для всіх громад, незалежно від наявності договорів про співробітництво.

Для ширшого вивчення ситуації, варто заповнити наступні розділи:

  • Розділ 2. Територіальні громади, які уклали договори про співробітництво
  • Розділ 3. Територіальні громади, які не укладали договори про співробітництво
  • Розділ 4. Законодавче регулювання співробітництва територіальних громад

Радниця з розвитку інституційної спроможності Програми USAID DOBRE Наталія Стрельбіцька зазначила:

«Співробітництво територіальних громад набуває особливого значення в кризових умовах та за обмеженості ресурсів. Програма DOBRE ініціювала опитування та прагне дослідити поточну ситуацію застосування інструменту співробітництва громадами України та ідентифікувати перепони, які не дають змоги ним скористатися. Результати опитування сприятимуть кращому розумінню наступних кроків, які необхідно зробити для покращення умов реалізації співробітництва між громадами. Будемо вдячні за підтримку нашої ініціативи та запрошуємо громади пройти опитування».

Керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України В’ячеслав Негод прокоментував:

«Сподіваємося, що попри всю завантаженість голів громад і фахівців, які працюють в органах місцевого самоврядування, вони візьмуть участь в опитуванні. Як свідчить моніторинг, інструмент співробітництва громад не отримав належного застосування та впливу на місцевий розвиток і рівень якості послуг. Це означає, що є проблеми. А щоб їх вирішити, потрібно зрозуміти, які це проблеми, з чим пов’язані, чи мають вони системний характер. Тільки тоді можна буде приступити до їх вирішень. Анкета – перший крок. Тому закликаю громади приділити 15 хвилин часу й долучитися до вирішення проблем, які є в цій сфері».

Заповнити анкету можна ТУТ

На основі опитування буде підготовлено та презентовано аналітичний звіт із висновками та пропозиціями подальших кроків розвитку інструменту співробітництва громад.

Нагадаємо, співробітництво громад – один із перших інструментів, який створила держава для розвитку громад у межах реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Більше інформації – новини, законодавство, посібники, читайте в рубриці «Співробітництво громад»

Views: 2989
Related news: survey
Read more: