58,3% старост призначені без громадського обговорення, що є порушенням закону, а в деяких областях жодна з громад не затвердила порядок проведення громадських обговорень кандидатури старости.
Про це свідчать результати дослідження «Громадське обговорення як інструмент розвитку інституту старост», яке підготувала громадська організація «ДЕСПРО» на запит Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Під час дослідження експерти зробили вибірковий аналіз відповідності процедур громадського обговорення вимогам чинного законодавства, дослідивши 824 старостинські округи у 131 територіальній громаді.
За словами експертки ГО «ДЕСПРО» Олени Бойко, дослідження виявило такі головні проблеми у питанні громадського обговорення кандидатур старост:
«В усіх громадах Київщини затверджено порядок проведення громадських обговорень кандидатури старости. В той же час, в Чернівецькій області таких громад - нуль. Також саме в Чернівецькій області жодна громада не має на сайті інформації про утворення старостинських округів та затвердження старост», - прокоментував народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Віталій Безгін.
Що стосується законодавчого регулювання, яке покликано суттєво покращити функціонування інституту старост, особливо під час воєнного стану, народний депутат відзначив, що необхідний для цього законопроект (№9518) на найближчій сесії в залу Парламенту не потрапить.
«Від комітету ми наразі бачимо пріоритетним ухвалення в другому читанні законопроектів №9450 (про міжнародне територіальне співробітництво – Ред.), №6401 (про забезпечення прозорості місцевого самоврядування – Ред.) та боротьбу за №9559-д (закупівлі для ЗСУ – Ред.). Тому, доведеться почекати», - сказав Віталій Безгін.
За його словами, крім законодавчих змін, інститут старост потребує синхронізації програм навчання старост, можливо, під парасолькою НАДС, а також систематизації підходу до визначення функцій старост в громадах.
Більше про інститут старост читайте в спеціальній рубриці порталу "Децентралізація"
Відеозапис презентації результатів дослідження:
Attached images:
Tags:
starosta participation of citizens law Vitalii Bezghin
Source:
Портал "Децентралізація"
26 December 2024
Детальний чи загальний регламент місцевої ради:...
Уявіть собі громаду, де прийняття рішень ради затягується на місяці, а мешканці не розуміють, за якими правилами...
26 December 2024
Розширення ЦНАПу та придбання нового сміттєвоза: учасники конкурсу Громада на всі 100
Розширення ЦНАПу та придбання нового...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...
26 December 2024
Партнерство і співпраця влади і бізнесу на місцевому рівні – запорука успішного розвитку громад
Партнерство і співпраця влади і бізнесу на...
Деякі соціально-психологічні аспекти взаємодії місцевої влади та бізнесу Територіальні громади в Україні...
26 December 2024
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він важливий для відбудови і як його підсилити?
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він...
Авторка: Олександра Койдель, зовнішня експертка Програми "U-LEAD з Європою" Довгострокове відновлення України...