17 July 2024
Децентралізація
Як громадам розвивати виробництво на базі комунальних підприємств та соціальних закладів - посібники
Як громадам розвивати виробництво на базі комунальних підприємств та соціальних закладів - посібники

«Їжа виграє війну» - це вислів Президента США Вудро Вільсона в часи Першої світової, який, на превеликий жаль, залишається сьогодні актуальним для України. Після початку повномасштабної війни продовольча безпека стала одним з пріоритетів для громад, адже в перші місяці потрібно було забезпечити харчовими продуктами не лише власних мешканців, а й тисячі внутрішніх переселенців, що рятувалися від жахів війни.

Через більш ніж півтора роки з проблемами продовольчої безпеки й досі стикається третина українців, особливо ті, хто проживає близько до лінії фронту або чиї домівки зруйнували російські війська. Крім того, згідно останніх  вимірювань індексу доступності продовольства (жовтень 2022), що проводиться Київською школою економіки, доступність харчових продуктів для українців знизилась на 43% від початку війни.

Аби підтримати наші громади експерти ініціативи “Сади Перемоги” розробили та презентували два посібники з організації та реалізації заходів з продбезпеки на базі комунальних підприємств (далі - КП) та соціальних закладів:

  • «Сільськогосподарська діяльність комунальних підприємств: від ідеї до реалізації» пропонує стратегії для впровадження сільськогосподарського виробництва, в особливості овочів, а також – приклади найкращих практик комерційної діяльності КП у сфері виробництва харчових продуктів. Завдяки такому підходу, громада зможе компенсувати потенційні дефіцити харчових продуктів через зовнішні фактори, наприклад, блокади чи перерви у поставках.
  • «Посилення продовольчої безпеки територіальної громади на базі територіального центру» розкриває роль територіальних центрів соціального обслуговування у забезпеченні продовольчої безпеки вразливих категорій населення. Посібник містить поради щодо обробки присадибних ділянок, поставки посадкового матеріалу та інших сільськогосподарських ресурсів, а також допомоги з продовольством. Особлива увага приділяється переробці та консервації продуктів, що дозволяє зберігати їх тривалий час та забезпечувати стабільність у харчуванні.

Ці посібники допоможуть працівникам органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ та організацій  розібратися в підходах до виробництва, особливостях обліку, продажу, безкоштовної передачі чи отримання сільгосппродукції. 

З огляду на складні воєнні часи, обидва посібники є важливим інструментом для підтримки громад і сприяють їхній продовольчій стабільності. А завдяки спільній командній роботі місцевої влади, підприємців та небайдужих жителів ваша громада має всі шанси стати незалежною від ситуації на ринку та ефективно протистояти наявним викликам.


Сади Перемоги – всеукраїнська ініціатива, яку у 2022 році запустив проєкт Уряду Канади в Україні «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що реалізується компанією Alinea International Ltd. Ініціатива спрямована на забезпечення продовольчої безпеки громад та підтримку реалізації проєктів з садівництва та городництва.

Views: 609
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: food security
Read more: