15 June 2024
Децентралізація
Громадам південних областей розповіли про управління водними ресурсами та перебіг реформ у цій сфері
Громадам південних областей розповіли про управління водними ресурсами та перебіг реформ у цій сфері

Про управління, історію місцевих водних ресурсів та перебіг реформ у цій сфері дізналися учасники обговорення "Кава з експертами", яке відбулося на базі Регіонального офісу "U-LEAD з Європою" в Одеській області.


Днями для представників громад південних областей програма "U-LEAD з Європою" провела захід на тему "Як громадам управляти водними ресурсами: що важливо знати?" за участі своїх експертів з просторового планування та управління природними ресурсами Олександра Гнітецького та Олександра Придатка.

Для південних областей характерна велика кількість гідротехнічних споруд, призначених для рибальства, технічного виробництва. Значну кількість із них побудовано колгоспами. Виникає багато питань щодо розпорядників тих чи інших споруд, а також особливостей оренди водних об’єктів. Водночас гідроспоруди й інфраструктура потребують обслуговування, ремонтів та утримання.

“Сьогодні одне з головних завдань для громад у сфері управління водними ресурсами – провести пошуки всіх таких об’єктів та зрозуміти, хто є розпорядником”, - розповіли експерти.

Спікери ознайомили учасників з основними законами та іншим нормативними актами, що регулюють діяльність у цій сфері:

  • ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання в галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури» №2989-IX,
  • ЗУ "Про організацію водокористувачів та особливості використання меліорованих земель" №2079-IX.

Ними внесені зміни в законодавство, що стосується управління водними ресурсами, гідротехнічними спорудами, аквакультурою та запроваджується електронний рибальський квиток, можливості створення організацій водокористувачів та укладення договорів оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом.

Під час обговорення учасники також одержали відповіді на власні питання, зокрема щодо надання в оренду водних об'єктів та виділення земельних ділянок під прибережні захисні смуги.

Експерти пояснили, що водні об'єкти надаються в користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування, крім випадків, визначених законом. Заборона загального користування та нецільове використання водних об'єктів є підставою для розірвання договору оренди.

Що стосується прибережних смуг, то в межах населених пунктів вони встановлюються згідно з комплексними планами просторового розвитку територій громад, генеральними планами населених пунктів, а за їх браком або якщо містобудівною документацією межі таких смуг не встановлені, вони визначаються 25, 50, 100 метрів завширшки залежно від статусу водойми. У разі потреби межі прибережних захисних смуг можуть визначатися внесенням змін до генеральних планів населених пунктів.

Views: 848
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: land
Read more: