12 April 2024
Logo slogan
Фінансування культури та мистецтва з місцевих бюджетів: аналітичний звіт
Фінансування культури та мистецтва з місцевих бюджетів: аналітичний звіт

Проєкт «Restoring Ukraine Together» презентував аналітичний звіт «Стан фінансування культури та мистецтва з місцевих бюджетів: основні тенденції 2022 року».


Як повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики, метою дослідження є покращення планування фінансування на наступні періоди.

Основні висновки аналітичного звіту окреслили тенденції, які 2022 рік приніс сектору культури:

  • Темпи приросту видатків в національній валюті та доларах США в 2022 році, в порівнянні з 2021 роком, є від’ємними – видатки державного бюджету на такі потреби скоротилися на 39,78% у гривневому еквіваленті і на 49,19% у доларовому, місцевого бюджету - на 12,09% та 25,82% відповідно.
  • Найбільше видатків з місцевих бюджетів на культуру та мистецтв було здійснено на оплату праці і нарахування на заробітну плату – 60,87%. При цьому розмір середньомісячної заробітної плати штатних працівників за напрямом «Діяльність у сфері творчості, мистецтва та розваг» є нижчим за розмір середньомісячної заробітної плати штатних працівників у середньому по економіці у 2022 році на 25,6%, а за напрямом «Функціювання бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури» – на 29,5%. 

Повний текст аналітичного звіту можна ЗАВАНТАЖИТИ ТУТ (PDF, 1.2МБ).


Проєкт «Restoring Ukraine Together», реалізується за підтримки Європейського Союзу мережею захисту національних інтересів АНТС з метою побудови довіри між ключовими стейкхолдерами процесу відновлення України: органами державної та місцевої влади, міжнародними донорами та партнерами, експертними та професійними спільнотами, представниками громадянського суспільства.

Attached files:
Views: 1503
Related news: culture
Read more: