Великокучурівська громада на Буковині відтепер має потужний виробничий коворкінг за підтримки Програми USAID DOBRE

Професійне обладнання для дерево- та металообробки відтепер – до послуг мешканців Великокучурівської громади в Чернівецькій області. Проєкт реалізували за підтримки і допомоги Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Сучасні столярні та токарні станки, закуплені Програмою на суму майже 1,7 мільйона гривень, уже встановили в новому виробничому коворкінгу, який відкрився 6 липня в приміщенні Годилівської школи.


 

 

За словами голови Великокучурівської громади Василя Тодеренчука, виробничий коворкінг дозволить створити додаткові можливості для працевлаштування мешканців, розширити співпрацю між владою, бізнесом і громадою в форматі соціального підприємництва, підвищити доступність товарів, що вироблятимуться на встановленому обладнанні, й, звісно ж, збільшить надходження до місцевого бюджету.

У відкритті виробничого коворкінгу взяли участь: старша менеджерка зі зв’язків із громадськістю Global Communities Пауліна Рудніцька, заступник директора Global Communities Джастін Сікріз, експерт із місцевого економічного розвитку Програми USAID DOBRE Віталій Юрків, фахівчиня із розвитку громад Програми USAID DOBRE в Західному регіоні Марина Дудяк, представники інших програм  USAID.

- Коли ми раніше проводили опитування мешканців Великокучурівської громади щодо викликів, які стоять перед ними, то окреслили декілька найголовніших, - розповів експерт із місцевого економічного розвитку Програми USAID DOBRE Віталій Юрків. – Зокрема, відсутність у місцевого бізнесу доступу до якісного обладнання, а також можливостей для професійного розвитку молоді. Відтак громада запропонувала нашій програмі підтримати впровадження проєкту створення кількох коворкінг-просторів, які можуть бути взаємодоповнюючими. Останніми роками (спочатку через локдаун, а потім повномасштабне вторгнення) місцевому бізнесу в Україні й так доволі непросто. Важливо не тільки втримати його в громадах, а й допомогти - підсилити його стійкість до нових викликів. Адже саме бізнес бере на себе вирішення таких важливих для громад проблем, як наповнення бюджету та працевлаштування мешканців, серед яких сьогодні й чимало внутрішньо переміщених осіб. До того ж молодь у школах бачитиме, які можливості відкривають такі технічні професії, і більше цікавитиметься ними.

 

 

За задумом мешканців громади, створення місцевого центру підтримки бізнесу та розвитку підприємництва розпочалося торік із відкриття першого коворкінгу – медійного. У ньому завдяки Програмі USAID DOBRE встановили сучасне обладнання та коштом громади провели ремонт окремого приміщення в школі в селі Годилові. Простір став не лише місцем навчання та розвитку бізнесу з фото- та відеомайстерності, а й головним медіацентром усієї громади.

 

 

Виробничий коворкінг став другою частиною центру підтримки бізнесу Великокучурівщини. Обидва простори мають необхідне обладнання - це дозволить започаткувати в громаді нові види столярного та токарного бізнесу, а також створити фото- та відеоматеріали для їхньої промоції. Громада розташована неподалік обласного центру, тож зручна логістика сприятиме налагодженню  ринку збуту продукції.

- Шкільний кабінет праці, в якому тепер розташований виробничий простір, не оновлювався із 1988 року, - розповіла директорка Годилівської школи Марта Головряк. – Тепер там провели ремонт, встановили сучасні меблі та 4 професійні станки для столярної та токарської справи. Коворкінг має окремий вхід, а тому доступ до нього матимуть усі підприємці з нашої громади, оплативши визначений фінансовий внесок. Ці кошти, зокрема, будуть спрямовані на утримання простору й на потреби розвитку нашої школи.

 

 

- Обладнання є багатофункціональним, тож можна виконувати різні види робіт, а також виготовляти широкий спектр продукції, - розповів вчитель технічної праці Володимир Мойсюк, наочно продемонструвавши присутнім роботу кожного станка. – Для нас, освітян Великокучурівської громади, важливо, що діти усіх наших шкіл матимуть змогу вивчати роботу таких апаратів.

У громаді впевнені, що для місцевої молоді обидва коворкінги стануть поштовхом для вибору майбутньої професії або започаткуванню в майбутньому власного бізнесу в цих напрямках. Водночас закуплене сучасне обладнання допоможе місцевим підприємцям не тільки стабілізувати свою роботу, а й суттєво покращити та розширити її.

 

10.07.2023 - 16:22 | Views: 4305
Великокучурівська громада на Буковині відтепер має потужний виробничий коворкінг за підтримки Програми USAID DOBRE

Tags:

war stories education

Область:

Чернівецька область

Громади:

Великокучурівська територіальна громада

Source:

Read more:

16 January 2025

Три громади у співпраці створили цифрову платформу для збереження культурної спадщини краю

Три громади у співпраці створили цифрову...

«Креденс» – так називається інтернет-платформа, створена у співпраці громад для збереження культурної спадщини та...

16 January 2025

На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні послуги поруч з війною: досвід Покровської громади

На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні...

В цьому випуску «На своєму місці» - Покровська селищна громада Синельниківського району Дніпропетровщини. За...

15 January 2025

На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги Оржицької громади

На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги...

В цьому випуску «На своєму місці» - про Оржицьку селищну територіальну громаду Лубенського району на Полтавщині. Ще у...

10 January 2025

На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді

На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...

В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...