17 July 2024
Децентралізація
На Львівщині відбувся фінал проєкту розвитку молодіжного підприємництва в громадах
На Львівщині відбувся фінал проєкту розвитку молодіжного підприємництва в громадах

5 травня 2023 року у Львові відбувся фінал пілотного навчального проєкту «Сприяння розвитку молодіжного підприємництва серед ВПО». Під час DemoDay 36 команд представили свої стартапи на розгляд інвесторам та представникам місцевих органів влади, з них – 17 прототипів проєктів та 19 бізнес-ідей. Навчальний проєкт реалізували на базі Tech StartUp School в рамках грантової співпраці з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА».


Проєкт стартував у 10 громадах Львівської області в грудні 2022 року. Заявки на участь у програмі подали понад 1200 школярів та студентів Львівщини, 530 з них успішно завершили навчання. Кожен учасник проходив навчання на двох курсах: обов’язковому курсі «Креативне мислення» та одному з п’яти модулів на вибір: «Основи ІТ», «Біотехнології», «Робототехніка», «Управління дронами», «3D моделювання».

За результатами навчання учасники проєкту представили на розгляд менторів 116 ідей, з яких 36 відібрано для презентації інвесторам, серед яких:

 • Крістофер Вотсон, засновник «Greenfield Investments»;
 • Назар Білоус, генеральний директор, співзасновник «LaMetric»;
 • Андрій Побурко, застуник директора «Укрдизайнгруп»;
 • Джейкоб Дальгоф, генеральний директор «MatchOffice»;
 • Олександр Ремінний, директор «UiPath Ukraine»; член правління БО «Мальтійська служба допомоги у Львові»;
 • Олександр Стародуб, засновник «Сферос-електрон»;
 • Андрій Дзюбан, власник мережі «Майстерня карамелі»;
 • Ростислав Тістик, народний депутат України;
 • Андрій Агєєв, Competence Manager «Softserve»;
 • Володимир Чубай, професор Національного університету «Львівська політехніка», голова громадської організації «Світ важливих ініціатив»;
 • Любомир Демків, професор Національного університету «Львівська політехніка», керівник групи Robotics & Advanced Automation у SoftServe; 
 • Іван Кульчицький, підприємець, експерт зі стратегічного та проєктного менеджменту у Кульчицький консалтинг, директор з розвитку «Агродоктор-УА»;
 • Володимир Фальчук, керівник напрямку карткових продуктів у Західному макрорегіональному управлінні АТ КБ ПриватБанку.


 

Учасників події привітав заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко:

«Якщо не вкладати у науку, то не буде майбутнього у наших дітей, а якщо не буде його в них, то і не буде в цілої країни. Саме тому команда Львівської ОВА і заохочує молодь до саморозвитку не лише у межах навчального процесу, але й у час дозвілля. Цей навчальний проєкт, який  реалізувала команда USAID «ГОВЕРЛА», яскраво показує наскільки вмотивованими до нового є наші хлопці та дівчата. З такою жагою до здобуття нових знань та створення нових революційних ідей, які виникли у фіналістів цього навчального проєкту, я твердо переконаний, що майбутнє України за  прогресивною молоддю, яка хоче жити у сучасній та демократичній державі», – зазначив Іван Собко.

Розвиток креативності, винахідництва та підприємництва серед молоді є серед пріоритетів Програми розвитку освіти області на 2023 рік.

Під час DemoDay  переможців проєкту відзначили почесними грамотами та грошовими преміями від Львівської обласної адміністрації, разом з тим усі команди-фіналісти отримали заохочувальні премії у розмірі 5 400 грн. Загальний призовий фонд від ЛОВА склав 350 тис. грн.

Директор департаменту освіти та науки Львівської ОВА Олег Паска розповів, що розвиток креативності, винахідництва та підприємництва серед молоді є серед пріоритетів Програми розвитку освіти області на цей рік. За його словами, на це в межах програми передбачено понад 1 мільйон 300 тис. гривень.

«Таку ж саму суму ми плануємо залучити в територіальних громадах на умовах співфінансування, адже в нашій системі освіти бракує духу авантюризму, підприємництва, відваги та вміння брати на себе відповідальність. Саме тому наш департамент освіти активно працює над тим, щоб допомогти молоді повірити в себе та здобути усі ці риси під час навчального процесу. Це важливо для того, щоб при закінченні закладів освіти молоді люди були конкурентноспроможними та кваліфікованими спеціалістами не лише всередині країни, але й за кордоном. Такі проєкти які організовує USAID допомагають нашій молоді повірити в себе та реалізуватися у тих галузях, де вони бачать своє майбутнє», – сказав Олег Паска.

Хоча проєкт реалізовували в обраних громадах області, долучитися до нього могли і школярі з інших громад, в тому числі мешканці Львова.

Присутніх привітав заступник міського голови Львова Андрій Москаленко. У своїй промові він наголосив  на важливості розвитку винахідництва, запевнив, що міська рада і надалі підтримуватиме подібні проєкти, оскільки серед юних винахідників можливо є такі, якими надалі пишатиметься Україна. Як приклад Андрій Москаленко навів успіх українського стартапу Esper Bionics, який визнано став одним із винаходів 2022 року та опубліковано на обкладинці Tіme.

Переможцями проєкту стали:

1 місце - Владислав Братюк з проєктом smart-очисника водойм WARO.

2 місце - Меланія Волошинська з проєктом розумної тростини для людей з порушенням зору.

3 місце - Ірина Вовк та Назар Шийка з проєктом розумної лампи Softlamp.

та бізнес-ідеї - переможці:

1 місце - Марк Яровий за ідею підвищення ефективності використання косметики «Центр дослідження генетичного різноманіття».

1 місце - Анастасія Грабовецька, Юлія Гринаш, Надія Куцопей, Вікторія Савчин, Анастасія Хай за ідею «Na Lushku».

2 місце - Ольга Свистун за ідею «Охоронець порядку».

2 місце - Іван Сідельник за бізнес-ідею робота-помічника «Помічник Шахтар».

3 місце - Софія Гоцало за ідею виведення штаму бактерій, що ефективно розщеплюють пластик «PET Biodegradation».

3 місце - Юрій Серкіз, Соломія Барабах з ідеєю «Outlook».

Переможців відзначили грошовими преміями у сумі 20 тис., 15 тис. та 12 тис. грн відповідно.

Разом з тим, кожен учасник фіналу вже є переможцем, оскільки отримує фінансування на реалізацію власного проєкту.

Зазначимо, що результати проєкту перевищили очікування організаторів! Кількість бізнес-ідей, розроблених учасниками - вражає - 116. Попри те, що у фінал увійшло лише 36 з них, кожен учасник навчального проєкту отримав в результаті актуальні знання від кращих тренерів, що стануть гарним фундаментом для успіхів у майбутньому. Усі учасники проєкту отримали сертифікати про проходження навчання. Та найкращий результат – це знання, які допоможуть молоді реалізувати себе у майбутньому!

Олександр Волошинський, керівник Львівського регіонального офісу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»:

"Проєкт зі сприяння молодіжного підприємництва, реалізований за підтримки USAID «ГОВЕРЛА», є кроком до створення нового покоління підприємців та інноваторів в Україні. Через нашу співпрацю з Тех Стартап Скул молоді люди отримали можливості розробити та реалізувати свої ідеї. Ми раді, що у проєкті взяли участь учні з усієї Львівщини включно з ВПО, а не тільки з 10 громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», що дало можливість підтримати значно більшу кількість молодих людей у розробці їхніх бізнес-ідей та сприяти інтеграції ВПО у громади. Результати нашої спільної роботи, приємно вражають, і ми переконані, що молодіжне підприємництво в Україні має великий потенціал для розвитку та підвищення якості життя на місцевому рівні".

Views: 1616
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: youth
Read more: