20 July 2024
Децентралізація
Підтримка малого бізнесу та продовольча безпека: у Дмитрівській громаді відкрили сільськогосподарський кооператив із хлібопекарнею

 

У Дмитрівській сільській громаді Кіровоградської області за сприяння Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запрацював сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Зерносмак» із цехом з виробництва хлібобулочних виробів.


Загальна вартість проєкту місцевого економічного розвитку на сьогодні склала більше шести мільйонів гривень. Більше двох мільйонів фінансової допомоги надала Програма USAID DOBRE, іншу частину - чотири мільйони вклали місцеві кооператори. На першому етапі консультанти Програми DOBRE вчили представників місцевого бізнесу писати бізнес-плани, підказували юридичні та організаційні моменти створення кооперативу, а пізніше Програма доставила у громаду обладнання та надала консультації в процесі передачі техніки підприємцям.

 

 

«Для нас це важливий економічний проєкт, який вдалося реалізувати спільно з Програмою USAID DOBRE. Таким чином ми підтримали місцевих агровиробників, очікуємо на нові робочі місця та поповнення бюджету громади, яка прагне до розвитку навіть у складні часи війни. І ми готові ділитися досвідом створення подібних кооперативів із іншими громадами», - зазначила голова Дмитрівської сільської громади Наталія Стиркуль.

 

 

Від Програми USAID DOBRE громада отримала сучасне хлібопекарське обладнання для роботи з борошном (просіювач), тістом (розстійну камеру, тістоміс, тістоформувальну машину, поділювач тіста), готовою продукцією (машина для нарізки хліба). Інше обладнання - піч, холодильники, форми, столи та таці для хлібобулочних виробів кооператори закупили власними силами. Окрім того, за власні кошти останні зробили капітальний ремонт приміщення, в якому розташовано хлібопекарню.

 

 

«Ми хотіли збільшити додану вартість зернових. А це може забезпечити лише  переробка та виробництво хлібобулочних виробів. У нас є власна місія - випікати для людей свіжий хліб та підтримати громаду. Сьогодні ми шукаємо ринки збуту нашої продукції. З часом плануємо відкрити ще й цех із виробництва макаронних виробів», - говорить керівник сільськогосподарського кооперативу Олександр Кущов.

 

 

За словами експерта з місцевого економічного розвитку Програми USAID DOBRE Віталія Юрківа, чимало громад хотіли реалізувати подібні проєкти, але не всім вдалося це зробити.

 «Дмитрівська сільська громада змогла завершити досить складний проєкт, який підтримав розвиток місцевого бізнесу і покращив продовольчу безпеку в умовах війни. Місцева влада налагодила ефективну регулярну комунікацію з місцевими підприємцями, використала нові механізми для розвитку та підтримала їхню ініціативу. Місцеві аграрії та власники зерна отримають доступ до послуг кооперативу, а якість життя мешканців громади покращиться. І дуже важливо, що проєкт підтримав ініціативу виробників щодо створення хлібопекарського цеху, де виробляється продукція  саме з місцевої сировини», - зазначив Віталій Юрків.

 

 

Програма USAID DOBRE з початку роботи в Україні допомогла створити 8 сільськогосподарських кооперативів, 11 кооперативів отримали від Програми експертну консультаційну допомогу, ще 6 - фінансову, робота триватиме й надалі.

Views: 3136
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: business
Read more: