10 May 2025
Decentralization

Як Красилівська громада працює з внутрішньо переміщеними особами

Красилівська громада Хмельницької області знайшла серед внутрішньо переміщених осіб керівника для одного зі своїх комунальних підприємств. Тепер він допомагає міській раді надавати якісні послуги жителям і залучати до цього інших спеціалістів, які переїхали в громаду, рятуючись від війни.


«Наша громада знаходиться в тилу, і ми не зазнали тих жахіть, які бачить передова. Так, наша громада теж зазнала втрат і зіштовхнулася з низкою проблем, викликаних війною. Але їх не можна порівняти з тим, що пережили і переживають громади в окупації і на лінії фронту. Розуміючи це, ми намагаємося прихистити і забезпечити усім необхідним людей, які їдуть від війни через нашу громаду, чи залишаються у нас», - сказав заступник Красилівського міського голови Валерій Лось.

За його інформацією, з початку повномасштабної військової агресії в Красилівську громаду прибули 3500 внутрішньо переміщених осіб. Зараз в громаді залишається близько 2000 ВПО.

«З перших днів війни ми намагались знайти якісь певні точки дотику з внутрішньо переміщеними особами, запропонувати їм не лише допомогу, а й зайнятість. Один з прикладів – керівником нашого комунального підприємства теплових погодився стати професійний управлінець - мешканець Донецької області, який до війни займався бізнесом в ІТ-галузі, а саме був провайдером інтернет послуг. За його участі і за підтримки міжнародних донорів ми, зокрема, реалізували невеликий, але корисний проект для нашої громади», - розповів Валерій Лось.

Громада створила для комунального підприємства теплових мереж ремонтну бригаду і запросила до її складу також ВПО. Завдяки співпраці зі Шведсько-українським проектом “Підтримка децентралізації в Україні” громада написала проектну пропозицію та залучила 10 тисяч євро на закупівлю для цієї ремонтної бригади міні-екскаватора.

«Це підсилило комунальне підприємство та розширило спектр послуг, який воно надавало. Підприємства теплових мереж, зазвичай, отримують основні надходження в опалювальний сезон. А тепер наше підприємство може працювати і в міжсезоння - надавати послуги жителям з прокладання водогонів та систем водовідведення. Ми вже в тестовому режимі попрацювали цим екскаватором, він досить мобільний, компактний і вигідніший за великогабаритну техніку», - розповів Валерій Лось.

За його словами, це лише один з напрямів, за якими громада працює з ВПО. Міська рада має ще низку проектів розвитку, до реалізації яких планує залучати не лише місцевих жителів, але й тих, хто знайшов у їхній громаді прихисток.

Декі проектні пропозиції громади можна переглянути ТУТ.

21.11.2022 - 16:02 | Views: 4464
Як Красилівська громада працює з внутрішньо переміщеними особами

Attached images:

Attached files:

Tags:

social services war stories

Область:

Хмельницька область

Громади:

Красилівська територіальна громада

Source:

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

09 May 2025

Як працюватиме програма «Шкільний автобус — 2025»: умови співфінансування та пріоритети

Як працюватиме програма «Шкільний автобус —...

  Швейцарсько-український проєкт DECIDE підготував детальну інфографіку про умови надання державної субвенції...

09 May 2025

Програма Polaris відкриває новий набір громад для партнерства з розвитку інституту старост

Програма Polaris відкриває новий набір громад...

  Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» оголошує новий відбір...

09 May 2025

Як залучити громадськість до розробки завдання на комплексний план

Як залучити громадськість до розробки завдання...

Успішне майбутнє громади починається з якісного плану. Та перед тим, як креслити лінії на карті чи розробляти...

08 May 2025

Які дослідження потрібні для відновлення та стійкості України - онлайн-семінар

Які дослідження потрібні для відновлення та...

Небайдужих українців, чия діяльність не пов’язана зі сферою науки та інновацій, запрошують взяти участь в...